Antigonės ir Kreonto konflikto priežastys, pobūdis ir išminties samprata.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Žymiausio graikų tragiko Sofoklio kūrinys „Antigonė“ tikriausiai yra pats žinomiausias Antikos literatūros kūrinys visame pasaulyje ir visais laikais. Tačiau kokia šio kūrinio reikšmė? Ko gero, būtų galima teigti, kad kūrinio prasmę daugiausiai įprasmina Antigonės ryžtinga ir maištinga asmenybė, aprašoma kūrinyje bei kuri drįso susiremti su Kreontu. Būtent šis Sofoklio kūrinio fragmentas tikriausiai yra vienas ryškiausių ir palikusiu didžiausią įspūdį skaitytojui. Taigi remiantis būtent šia kūrinio dalimi, kalboje argumentuotai aptariamas Kreonto ir Antigonės konflikto pobūdis, jo priežastys bei atskleidžiamas išmintingumo suvokimas.

Ilgas aprašymas:

Antigonės ir Kreontas – tai du pagrindiniai talentingo ir žymaus graikų tragiko Sofoklio tragedijos, pavadinimu „Antigonė“ veikėjai. Šie du asmenys Tebų mitų ciklu paremtame Sofoklio kūrinyje vaizduojami, kaip įtemptą konfliktą patiriantys asmenys. Antigonė – trokštanti pasiekti savo tikslą, kovojanti už savo mirusio brolio garbę drąsi bei narsi moteris, nebijanti nei tuometinio moterų beteisiškumo, nei galimos bausmės už savo veiksmus. Kreontas – karaliaus sostą neseniai perėmęs rūstus, nesupratingas ir savanaudiškas valdovas. Tad tragedijoje „Antigonė“ aprašoma Antigonės ir Kreonto priešprieša – konfliktas. Būtent pagal šį kūrinį bei jame plėtojamą konfliktą tarp Antigonės ir Kreonto parašytas ir šis kalbėjimo pavyzdys. Jame atsiskleidžia pagrindinės Antigonės ir Kreonto konflikto priežastys. Konflikto priežastimis kalbėjimo pavyzdyje įvardinamos Antigonės ir Kreonto pagrindinės požiūrio ir veiksmų priešpriešos. Remiantis šiomis nesutarimo priežastimis atsiskleidžia ir šio konflikto pobūdis. Galiausiai išanalizuotos galimos konflikto priežastys ir jo pobūdis leidžia įsigilinti į tai, kaip atsiskleidžia tikroji išmintis konflikto įkarštyje. Kitaip tariant, kalbėjimo pavyzdyje yra atskleidžiama tikrosios aptariamoje konflikto situacijoje išminties samprata.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Antigonės ir Kreonto konflikto priežastys, pobūdis ir išminties samprata.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai