Apie kokias vertybes kalbama lietuvių literatūroje?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas: 

Kiekvienas žmogus yra individualus ir turi skirtingą mąstymą ir požiūri į gyvenimą. Šie dalykai lemia mūsų gyvenimus, nes tai, kas yra mūsų mintyse ir pasąmonėje dažniausiai realizuojasi. Iš to galima daryti prielaidą, kad dažniausiai iš žmogaus elgesio galime pasakyti, kokios yra jo vertybės. Taigi šioje kalboje, remiantis lietuvių literatūros kūriniais apžvelgiama kokios vertybės ir kokių vertybių besilaikantys žmonės yra vaizduojami joje.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai gausybė lietuviškų tekstų, parašytų pačiomis įvairiausiomis temomis, apie pačius įvairiausius gyvenimo aspektus. Šiuo atveju – vienas iš tokių aprašomų aspektų literatūros kūriniuose – tai vertybės. Vertybių sampratų yra pačių įvairiausių. Tačiau vertybės dažniausiai yra suvokiamos, kaip mus supančio aplinkinio pasaulio reiškinių ir jų reikšmių charakteristikos, kurios padeda lengviau orientuotis gyvenime ir atrasti prasmingo gyvenimo kelią. Vertybės jau nuo seno yra įtrauktos į visuomenės būties sferas, todėl jose vertybėms visada buvo vietos. Žinoma, tų vertybių yra pačių įvairiausių, bet lietuvių literatūros kūriniuose yra atskleidžiamos pačios svarbiausios žmonių visuomenei vertybės. Literatūroje, kurioje aprašomos vertybės, jos dažniausiai aukštinamos ir pateikiamos per gyvenimiškus atvejus, kuriuose gali atsidurti kiekvienas. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje analizuojama tai, apie kokias vertybės yra kalbama lietuvių literatūroje. Taip pat šis kalbėjimo pavyzdys pateikia, kodėl apie būtent tokias vertybes yra šnekama bei kuo apskritai literatūriniuose kūriniuose pateikiamų vertybių propagavimas yra svarbus kiekvienam individui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Apie kokias vertybes kalbama lietuvių literatūroje?
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai