Ar atlaidumas silpno žmogaus bruožas?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Dažnai sakoma, kad būti atlaidžiu, tai reiškia būti silpnu. Deja, tokia nuomonė klaidinga. Žvelgiant objektyviai, atlaidus žmogus savyje turi beprotiškai daug stiprybės ir svarbiausia, jog tai gali įrodyti ir literatūriniai kūriniai bei jų siužetai. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, nuodugniai išnagrinėjus atitinkamus literatūrinius kūrinius bei jų siužetus, argumentuotai pateikiama, kodėl atlaidumas nėra silpno, o kaip tik yra stipraus žmogaus savybė.

Ilgas aprašymas:

Atlaidumas – tai viena iš pagrindinių lietuvių literatūroje dažnai aptariamų krikščioniškųjų vertybių. Atlaidumo samprata grindžiama gebėjimu atleisti, nuoširdumu ir supratingumu, bet akivaizdu, kad atlaidumui propaguoti, reikia turėti atitinkamų vidinių savybių. Taigi vieni žmonės dažnai teigia, kad atlaidumo vertybę propaguojantis žmogus yra silpnas bei netgi visiškai neturintis savo nuomonės individas. Tačiau žvelgiant į atlaidumą ir jo pasireiškimą įvairiose gyvenimo situacijose objektyviai, ypatingai žvelgiant į literatūriniuose kūriniuose pateikiamus atvejus, galima sakyti, kad tokia nuomonė yra klaidinga, nes atlaidumas tikrai nėra silpno bei savo nuomonės neturinčio žmogaus bruožas. Taigi tokiu atveju, susidūrus su tokiomis atlaidumo suvokimo priešpriešomis, šiame kalbėjimo pavyzdyje pagrindinė užduotis yra išanalizuoti literatūrinius gyvenimiškus atvejus ir apsvarsčius juos, argumentuotai aptarti, ar vis dėlto atlaidumas yra silpno, ar stipraus žmogaus bruožas. Į šiuos klausimus atsakoma remiantis išsamia analize, kokiam tipui šis bruožas iš tikrųjų priklauso. Tai leidžia suprasti, kokio žmogaus tipų visuomenėje turime pagal jo pasirinkimus bei kaip apskritai atlaidumas, kaip tam tikras bruožas ar savybė veikia žmonių kasdienybėje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE), 2018m. kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar atlaidumas silpno žmogaus bruožas?
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai