Ar didžiausia teisėja – sąžinė?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

„Sąžinė yra dorybės sargybinis“, – štai kaip yra teigęs šveicarų poetas ir fizionomistas Johanas Kasparas Lavateras. Sąžinė – vienintelis turtas, kurį turime be išimties. Sąžiningumas yra pirmasis skyrius išminties knygoje, tad švari sąžinė yra nuolatinė šventė. Nors sąžinės žaizdos galutinai niekuomet neužgyja, tačiau vis dėlto būtina pažvelgti į savo sielos gelmes ir suprasti tikrąsias gyvenimo vertybes, laikančias šį kupiną išbandymų pasaulį. Taigi, sąžinė ir teisia už blogus nuopelnus, ir tuo pačiu išmoko permąstyti savo vertybes.

Ilgas aprašymas:

Žodį „sąžinė“ girdime beveik kasdien. Šis žodis figūruoja visų gyvenimuose, kaip didžiausias dorovingo gyvenimo pamatas arba kaip tam tikras prasmingo ir ramaus gyvenimo rodiklis. Kitaip tariant, sąžinė, vis tik, gali būti suvokiama bei vadinama netgi tam tikra žmogaus teisėja. Kad sąžinė gali būti žmogui teisėja, akivaizdu, tačiau ar sąžinės vaidmuo žmogaus gyvenime yra toks didžiulis bei ar būtent sąžinė yra didžiausia žmogaus teisėja, kelia didelį susirūpinimą ir klausimą. Žinoma, kiekvieno žmogaus požiūris į sąžinę ar į sąžinės veikimą gyvenime gali būti labai individualus ir netgi išskirtinis. Tačiau šiame kalbėjimo pavyzdyje sąžinės objektas, kaip esminis, yra analizuojamas kur kas giliau, remiantis įvairiais literatūriniais tekstais, galinčiais išsamiai atsakyti į kylantį klausimą – ar didžiausia teisėja yra sąžinė? Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariama sąžinės objekto samprata bei veikimas, taip pat sykiu analizuojant konkrečius atvejus, pateikiamus įvairiuose literatūriniuose kūriniuose, leidžiančiuose geriau suvokti šį sąžinės reiškinį bei jo veikimo teisiant žmogų principus bei motyvus, apie kuriuos galbūt paprastai nesusimąstytume.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar didžiausia teisėja – sąžinė?
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai