Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Kalbėjimo potemė vadinasi ,,Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis?‘‘ . Temoje sutinkama, kad įmanoma išlikti žmogumi antižmogiškoje aplinkoje. Aptariama, kokios vertybės yra svarbios, norint išlaikyti žmoniškumą totalitarinėje akivaizdoje. Pasakojama, į kokias situacijas pakliuvę žmonės pamina svarbiausias vertybes. Visiems aptariamiems įvykiams ypač svarbus istorinis laikotarpis, kuris lėmė vienų žmonių sužvėrėjimą, o kitų priešingai- išlikimą stipriems bei vertybių išlaikymą. Kalboje pasakojama, kaip buvo elgtasi su žmonėmis traumuojančiu laikotarpiu. Minima, kaip humaniški žmonės išsaugojo žmoniškumą.

Ilgas aprašymas:

Išlikti žmogumi – tai pati svarbiausia ir reikšmingiausia žmogaus gyvenimo užduotis, kurią privalu įgyvendinti kiekvienam. Tiesa, daugeliui būti žmogumi arba tiesiog išlikti žmogumi, sekasi pakankamai lengvai. Tačiau tai padaryti lengva tik tokiomis sąlygomis, kai aplinka yra tokia, kurioje vyrauja ganėtinai ramūs gyvenimo atvejai. Vis tik, gyvenime neretai pasitaiko situacijų, kuriose žmogiškumui paprasčiausiai nebelieka vietos. Vietos, situacijos ir kiti aspektai, supantys žmones, tokiais atvejais stengiasi sunaikinti visus įmanomus žmogiškumo likučius bei neleidžia kurti žmogiškumo iš naujo, net jam ir išnykus. Taigi tokiu atveju bandoma išlikti žmogumi pačiomis nežmoniškiausiomis situacijomis. Šios nežmoniškos situacijos dažniausiai yra suprantamos, kaip atvejai, kada vyrauja prievarta ir smurtas, nesantaika ir vienas kito nesupratimas. Nežmoniškose situacijose išlikti žmogumi yra tikrai sunku ir neretai iš analizuojamų visuomenėje atvejų, atrodo, jog to padaryti neįmanoma. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais aptariama įmanomumo išlikti žmogumi tikimybė įvairiomis nežmoniškomis, ypatingos vidinės stiprybės reikalaujančiomis sąlygomis.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar įmanoma išlikti žmogumi nežmoniškomis sąlygomis?
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai