Ar istorinės aplinkybės keičia žmogaus likimą?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Istorinės aplinkybės – tai vieni iš atvejų, kada žmonėms tenka susidurti su įvairiausiais karais, okupacijomis ar kitais nemalonumais visos tautos mastu. Todėl galima kelti klausimą – kaip tokių istorinių aplinkybių akivaizdoje kinta žmogaus likimas? Į šį klausimą argumentuotai atsakoma būtent šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros rašytojų kūriniais bei atvejais.

Ilgas aprašymas:

Žmogaus likimas – tai didžiausia žmogaus gyvenimo nežinomybė, kurią, jeigu būtų galima suvokti bei pažinti iškart, gyvenimas iškart taptų aiškus bei, tikėtina, kad nebe toks įdomus. Kiekvienas žmogus trokšta pažinti savo likimą. Pažindamas jį žmogus, tikėtina, jog stengtųsi ką nors keisti bei koreguoti. Tačiau žmogus savo likimo nežino. Jis – tai didžiausias žmogaus gyvenimo slėpinys. Žmogaus likimas nebent gali būti keičiamas neakivaizdžiai jo paties ir jo paties patiriamų įvairių situacijų. Kaip tokią situaciją šiame kalbėjimo pavyzdyje buvo pasirinkta iškelti istorines aplinkybės. Tad keliamas klausimas – ar istorinės aplinkybės keičia žmogaus likimą. Atsakant į šį istorinių aplinkybių ir žmonių patirčių analizės reikalaujantį klausimą, daugiausiai remiamasi literatūrinių kūrinių analize. Ši analizė susijusi su literatūrinių tekstų, kuriuose kalbama apie žmonių gyvenimus istorinių aplinkybių kryžkelėje, kaip istorinių liudijimų, apžvelgimu. Šis literatūrinių kūrinių apžvelgimas leidžia geriau pamatyti, ar istorinių aplinkybių įtaka išties tokia didelė, kad galėtų pakeisti žmogaus likimą bei jei istorinės aplinkybės tikrai turi tokią galią, kaip tos istorinės aplinkybės geba pakeisti žmogaus likimo vingius.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar istorinės aplinkybės keičia žmogaus likimą?
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai