Ar kaltės jausmas – dvasinio tobulėjimo veiksnys? Remdamiesi lietuvių literatūros kūriniais patvirtinkite ar paneikite šį teiginį.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Kaltė – kiekvienam gerai pažįstamas jausmas. Jis mus persekioja labai dažnai. Tačiau kaltės nereikėtų suvokti, kaip labai neigiamo aspekto. Visgi kaltė – tobulina žmogaus dvasinį pasaulį, na, o kaip tai vyksta, aptariama šioje kalboje.

Ilgas aprašymas:

Daugelis sutiktų su ta mintimi, kad žmogus yra pakankamai jautrus. Žmogus jaučia įvairiausią paletę įvairiausių jausmų, priklausomai nuo situacijų ir išgyvenimų, su kuriais susiduria ir turi susidoroti arba priimti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, kiekvienas jausmas praturtina žmogaus sielą ir leidžia jam augti. Analizuojant žmogaus jaučiamų jausmų įvairialypiškumą, šiame kalbėjimo pavyzdyje išskiriamas būtent kaltės jausmas, kuris kiekvienam yra gerai pažįstamas jausmas. Jis leidžia jaustis nepatogiai ir nemaloniai po kokių nors savo padarytų veiksmų. Tačiau tas nepatogumo jausmas gali būti siejamas su visapusišku savo veiksmų suvokimu bei analizavimu, kadangi tik kaltė jausdamas žmogus geba permąstyti viską ypatingai daug kartų. Taigi kaltė būtų galima įvardinti, kaip negatyvų, tačiau sykiu gana reikšmingą žmogui jausmą. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūros kūriniais, bandoma atsakyti į klausimą – ar kaltės jausmą tikrai galima vadinti dvasinio tobulėjimo veiksniu. Tad pagrindinė kalbėjimo pavyzdžio užduotis šiuo atveju – argumentuotai arba patvirtinti, arba paneigti šį aspektą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar kaltės jausmas – dvasinio tobulėjimo veiksnys? Remdamiesi lietuvių literatūros kūriniais patvirtinkite ar paneikite šį teiginį.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai