Ar lietuviai – patriotų tauta? Patriotiškumo tema lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Lietuviai, remiantis lietuvių autorių kūryba, yra patriotai. Kūryboje minima meilė savo kraštui, parodoma, jog Lietuva yra ginama ir gerbiama, labai stipriai vertinama, garbinama jos gamta. Žmogaus sąmonėje, vidiniame pasaulyje nuolatos turi būti meilė savo tėvynei, kurioje patirti pirmieji įspūdžiai ir pirmosios nuoskaudos. Lietuviai sunkųjį laikotarpį išgyveno kartu su prisiminimais apie savo šalį – Lietuvą. Taigi, lietuviai yra tikri savo gimtinės gynėjai.

Ilgas aprašymas:

Lietuva – mūsų tėvynė, o lietuviai – pati stipriausia, su ypatingai daug įvairiausių sunkumų susidūrusi, bet neabejotinai sugebėjusi atsilaikyti prieš priešus tauta, verta didžiausios meilės ir pagarbos. Atsilaikyti istorinių negandų momentais lietuvių tautai visada padėjo ne kokios nors ypatingos strategijos, bet būtent patriotiškumas, kuris anuomet buvo besąlygiškas. Žinoma, šiandien taip pat galima įžvelgti patriotų ir apskritai patriotiškumo apraiškų. Patriotiškumas neretai regimas sporte, kultūroje ir kt. panašiuose socialiniuose reiškiniuose. Patriotiškumas nesensta, bet paprasčiausiai kinta, įsiterpia į vis įvairesnes, šiuolaikiškesnes gyvenimo sritis, kurios artimos beveik kiekvienam. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje analizuojamas lietuvių patriotiškumas bei remiantis lietuvių literatūros kūriniais argumentuotai atsakoma į kylantį klausimą – ar lietuvių tauta – tai patriotų tauta. Taigi savaime suprantama, kalbėjimo pavyzdžio tema – tai patriotiškumo tema – lietuviams visados buvusi labai aktuali bei reikšminga tema, kuri pažymi lietuvių tautos šaknis, tvirtumą ir gebėjimą išlikti net ir pačiose sudėtingiausiose situacijose, kuriose išsilaikyti reikalauja stiprybės. Na, o ta stiprybė šiuo atveju yra patriotiškumo pagrindas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar lietuviai – patriotų tauta? Patriotiškumo tema lietuvių literatūroje.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai