Ar literatūrą galima vadinti istorinės patirties liudytoja?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Literatūra turi daug paskirčių. Ji skirta pamokyti, papasakoti gražias meilės ar panašias istorijas, sužadinančias žmogaus širdį ir apskritai mąstymą. Negana to, literatūra gali būti ir istorinės patirties liudytoja. Kodėl taip ją galima vadinti? Ogi todėl, kad lietuvių literatūroje galima atrasti labai daug kūrinių, kurių tematika asocijuojasi su svarbiausiais istoriniais įvykiais. Taigi šioje kalboje remiantis konkrečiais argumentais bei kūriniais atsakoma į klausimą, ar visgi literatūra gali būti įvardijama kaip ta literatūra, kuri atskleidžia istorinę žmonių patirtį.Lietuvių literatūra – žmogaus patirčių liudytoja.

Ilgas aprašymas:

Istorija – tautos ir apskritai viso pasaulio pamatas, kuris rodo kiekvieno gyvenimo reiškinio pradą bei susidarymo priežastis. Nors atrodo, kad istorija, likusi praeityje yra niekam neįdomi, ji, vis tik, liudija ir pagrindžia mūsų egzistenciją. Taigi istorija, akivaizdu, jog liudija pasaulį ir jo reiškinius. Tačiau kam paliudyti istorinę patirtį? Objektyviai žvelgiant į istorinės patirties reikšmę ir daugelio pasaulio reiškinių paskirtį, būtų galima sakyti, kad tam labiausiai tinkamas objektas būtų literatūra. Tačiau žvelgiant į literatūrinių kūrinių kontekstą, skaitant pasakojimus, kuriuose žmonės kalba apie savo patyrimus, regėtus vaizdus, įvykusias situacijas istorinių įvykių metu, skatina labiau susimąstyti, ar, vis tik, nepagrįstas šaltiniais literatūrinis pasakojimas gali būti vadinamas istorinės patirties liudytoju. Tad šio kalbėjimo pavyzdžio pagrindinė užduotis – tai atsakyti į šį klausimą bei paaiškinti tokių aspektų reikšmes. Tai yra ypatingai reikšminga žvelgiant į literatūros naudojimą kasdienybėje, stengiantis sužinoti daugiau apie istoriją, ne tik apie žmonių išgyvenimus, sykiu sužinant, ar tikrai literatūriniai kūriniai yra tokie išsamūs įgauti istorinio liudijimo sampratą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar literatūrą galima vadinti istorinės patirties liudytoja?
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai