Ar menas padeda žmogui gyventi? Kalbėjimas apie meno svarbą žmogaus gyvenimui.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Žmogus domisi menu ar užsiima menine veikla dėl daug priežasčių. Menas gali padėti nuslopinti tam tikras nuoskaudas, ypač meilės. Be to, meninė veikla gali būti ir žmogaus gyvenimo kelias. O kartais nėra kitos išeities kaip politinę veiklą ir tautiškumą parodyti per savo paties santykį su menu. Tokia yra viena iš buvusio Lietuvos prezidento A. Smetonos asmenybės pusių.

Ilgas aprašymas:

Menas – tai autentiška žmogaus jausmų išraiška. Tai žmogaus kūrybiškumo bei unikalumo neginčijamas įrodymas. Jis pranašauja apie žmogaus vidų, suvokimą, pažiūras į pačius įvairiausius gyvenimo objektus. Tad visa tai rodo, kad menas žmogaus gyvenime turi neabejotinai didelę vietą. Na, o jeigu net jos ir neturi, žmogaus gyvenimui meno poveikis daugiau ar mažiau yra reikšmingas. Menas bet kokiu atveju pažymi žmogaus gyvenimą. Tačiau būtent iš to būtų galima savęs paklausti, ar žvelgiant į meno vietą žmogaus gyvenime, menas padeda žmogui gyventi? Ši pagalba susijusi su tam tikrų išgyvenamų situacijų palengvinimu. Juk neretai yra sakoma, kad menas atgaivina ir nuramina žmogų. Leidžia jam išsilieti. Tad šio kalbėjimo pavyzdžio pagrindinis nagrinėjamas objektas – tai žmogaus ir meno santykis, kuris arba tvirtas bei reikšmingas, arba pernelyg išpūstas. Todėl remiantis kultūrinėmis ir literatūrinėmis patirtimis šiame kalbėjimo pavyzdyje į tai drįstama žvelgti kur kas giliau, vien tam, kad būtų galima daryti argumentuotas išvadas bei rasti tikslingą atsakymą į rūpimą klausimą, galintį pakeisti daugelio žmonių požiūrį apie meno reikšmę žmogaus gyvenimui, meno svarbą ir kt.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar menas padeda žmogui gyventi? Kalbėjimas apie meno svarbą žmogaus gyvenimui.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai