Ar mylintis žmogus visada laimingas? Pasvarstykite apie tai remdamiesi Igno Šeiniaus romanu „Kuprelis“ ar kitu skaitytu kūriniu.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Ar mylintis zmogus visada laimingas?

Trumpas aprašymas:

Mylėdamas žmogus patiria laimę, absoliutų patosą, kuris tiesiog pakelia žmogų virš kasdienybės. Tačiau ar tikrai visad žmogus mylėdamas jaučiasi toks laimingas? Apie tai svarstoma šioje kalboje remiantis netgi keliais kūriniais, kurie padeda išsiaiškinti ar meilė visad būna laiminga.

Ilgas aprašymas:

Meilė – tai labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo jausmas. Šį jausmą jaučia ar yra pajautęs beveik kiekvienas, nors kartą gyvenime. Svarbu tai, kad meilė leidžia identifikuoti mylintį žmogų, kaip laimės, džiaugsmo ir patoso kupiną žmogų. Mylintis žmogus, rodosi, jog visada yra laimingas. Jam visada gyvenimas rodosi gražus. Tačiau žvelgiant objektyviai, toks mylinčio žmogaus identifikavimas yra stereotipinis. Kiekvienas mylinčio žmogaus atvejis yra individualus. Tad tai leidžia sau užduoti reikšmingą klausimą – ar mylintis žmogus visada laimingas? Ar meilė visada žmogų padaro laimingu, patoso kupinu ir nuolatinius džiaugsmus patiriančiu žmogumi? Šis klausimas yra svarstomas šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis garsaus XX a. lietuvių ir švedų rašytojo, Lietuvos diplomato bei spaudos darbuotojo, Igno Šeiniaus romanu, pavadinimu „Kuprelis“, kuriame kaip tik ir pasakojama ypatingai mylinčio žmogaus gyvenimo istorija, kurioje pagrindinis kūrinio veikėjas Olesis visų švelniai vadinamas Kupreliu yra vaizduojamas laimingas, tačiau ta laimė neretai trukdoma pačių įvairiausių nesusipratimų ir iššūkių, susijusių su meilės jausmais.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar mylintis žmogus visada laimingas? Pasvarstykite apie tai remdamiesi Igno Šeiniaus romanu „Kuprelis“ ar kitu skaitytu kūriniu.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai