Ar populiarioji literatūra – gera literatūra?


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Populiarioji literatūra, turinti įvairių žanrų bei kūrinių, kurie atskleidžia įvairius autorių siekius, vertybes, norimą išsakyti nuomonę, yra be galo svarbi ir reikšminga individo gyvenimui. Literatūra leidžia ne tik įsivaizduoti kūrinyje vykstančią pasakojimų eigą, bet ir apmąstyti bei analizuoti savo paties gyvenimiškas situacijas, kuriose esti begalę akimirkų ir išgyvenimų, emocijų. Populiarioji literatūra šiais laikais iš tiesų yra labai įdomi ir prasminga kultūros dalis, padėsianti žmogui atrasti save.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas literatūrinis kūrinys turi unikalia savo vertę. Literatūriniai kūriniai praturtina žmogaus sielą, leidžia sužinoti daug įdomių ir aktualių dalykų, nepriklausomai nuo to, ar apie rašomus dalykus žmogus domisi, ar ne. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje galime įžvelgti kelias literatūros rūšis. Viena jų – populiarioji literatūra, dažnai pozicionuojama kur kas žemiau nei klasikinė literatūra. Toks pozicionavimas neretai yra paveiktas noro parduoti kur kas daugiau kūrinių, žvelgiant daugiausiai į kiekybę, tačiau tikrai ne į kokybę, kuria pasižymi klasikiniai literatūriniai kūriniai. Akivaizdu, kad klasikinė literatūra yra neįkainojama, tačiau tai dar nereiškia, kad ir populiarioji literatūra nėra gera ar paprasčiausiai dėl minėtų ir panašių priežasčių negali būti. Kiekvienas literatūrinis kūrinys yra geras, jeigu turi ką pasiūlyti savo skaitytojui. Tačiau kaip gera ta literatūra, atsakyti sunku. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis skaitytų kūrinių atvejais, atsakoma į svarbiausią kalbėjimo pavyzdyje keliamą klausimą – ar populiariosios literatūros kūriniai gali būti laikomi gera literatūra. Skaityti kūriniai šiame kalbėjimo pavyzdyje leis padaryti argumentuotas išvadas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 800 žodžių

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar populiarioji literatūra – gera literatūra?
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai