Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Aprašymas:

Kalboje samprotaujama apie žmogaus galimybę savarankiškai priimti sprendimus. Aiškinamasi, kiek asmenybė yra pajėgi pasipriešinti spaudimui, kurį sukelia tiek prigimtis, tiek išoriniai faktoriai. Taip pat bandoma atsakyti į klausimą, ar asmuo, nemenka dalimi suformuotas jau nuo (ar net iki) gimimo, turėtų prisiimti atsakomybę už savo veiksmus? Be įgimtų žmogaus savybių, iškeliama ir didelė jį supančios aplinkos, ypač istorinio bei kultūrinio konteksto, įtaka. Mąstant šia tema, į individą yra žiūrima kaip į sudėtingų sprendimų priėmėją, kuris vis ieško savo vietos pasaulyje ir atsiduria moralinėse ar dvasinėse kryžkelėse. Remiamasi pasirinktais Mariaus Katiliškio, Salomėjos Nėries ir Antano Škėmos kūriniais bei šiuolaikinėmis jų interpretacijomis. Kalboje siekiama paaiškinti, kaip bėgant laikui keitėsi visuomenė, bet asmens laisvė atsakingai rinktis vis tiek liko problemiška. Vertinama žmogaus laikysena, kai jis sprendžia sudėtingas vertybines dilemas. Orientuojamasi į tokius veiksnius kaip prigimtinė aistra, žiaurios santvarkos priespauda ir gyvenimo prasmės (ar absurdo) klausimas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai