Asmeninės laimės ir pareigos konfliktas literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Asmeninė laimė yra kiekvieno žmogaus gyvenimo svajonė. Tačiau kiekvienas žmogus turi sunkiai dirbti ir stengtis, kad susikurtų asmeninę laimę. Dažnai žmonės susiduria su įvairiomis kliūtimis ir problemomis ar pasirinkimo dilema, todėl negali pasiekti asmeninės laimės. Dažnai asmeninė laimė susikerta su pareiga, todėl žmonės atsiduria skausmingoje ir sudėtingoje situacijoje. Asmeninės laimės ir pareigos konfliktas yra dažna tema lietuvių literatūroje. Šiame darbe yra analizuojamas asmeninės laimės ir pareigos konfliktas, konflikto vaizdavimo panašumai ir skirtumai analizuojamuose kūriniuose.

Ilgas aprašymas:

Asmeninė laimė – tai didžiausias ir svarbiausias žmogaus turtas, kurį kiekvienas turintis žmogus, jaučia didžiulį norą ir pareigą ją išsaugoti. Juk asmeninės laimės trapumas yra visiems labai gerai suvokiamas ir žinomas. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, kitiems žmonėms itin svarbios yra pareigos. Pareigų aspektas kai kam gali būti aukščiau visko. To negali perlipti net asmeninė laimė ar dar kokie nors troškimai, nes pareiga – prioritetas. Tačiau žmogaus sudėtingumas yra beribis, todėl dar dažniau atsiranda tokių žmonių, kurie trokšta suderinti tiek asmeninę laimę, tiek pareigą. Iš to kyla asmeninės laimės ir pareigos konfliktas, kuris daro įtaką žmogaus gyvenimo kokybei ir daromiems įvairiems veiksmams. Vis tik, asmeninės laimės ir pareigos konfliktas bei jo analizavimas gali padėti įžvelgti ir suvokti, kas, vis tik, daugiau svarbu šių dviejų objektų atžvilgiu. Tokių asmeninės laimės ir pareigos konfliktų dažnai galima aptikti literatūros kūriniuose, kur sudėtingų asmenybių portretai atskleidžia tai, kokie pagrindiniai asmeninės laimės ir pareigos troškimai daro žmogaus gyvenimą sudėtingesnį bei kodėl asmeninę laimę arba pareigą kartais ypatingai sunku pasiekti arba apskritai suderinti šiuos du dažniausiai literatūriniais kūriniais remiantis, nesuderinamus aspektus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Asmeninės laimės ir pareigos konfliktas literatūroje.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai