Asmeninės laisvės problema lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Laisvė – tai galinga jėga, vienijanti žmones ir skatinanti juos veikti, siekti aukštų tikslų ir idealų. Anglų filosofas Herbertas Spenseris teigė: „Niekas negali būti visiškai laisvas, kol yra nelaisvų, niekas negali būti tikrai doras, kai ne visi dori, niekas negali būti tikrai laimingas, kol laimingi ne visi“. Ši mintis yra ne tik labai graži, bet ir prasminga – ji nusako asmeninės laisvės problemą. Kiekvienas asmuo turi teisę, pasirinkti, kokiu gyvenimo keliu eiti, tačiau dažnai tam sprendimui įtakos turi ir kiti veiksniai, tokie kaip visuomenės sukurti idealai, stereotipai, vertybės ir nuomonė tam tikrais svarbiais klausimais. Tad ką rašo autoriai apie laisvę ir jos reikšmę? Ilgas aprašymas: Žmogaus laisvė – tai kone pats svarbiausias bei reikšmingiausias žmogaus gyvenimo aspektas. Žmogaus laisvę netgi galima vadinti gyvenimo pamatu, kuris pradeda figūruoti žmogaus gyvenime dar tik gimus. Taigi gyvendamas žmogus visada su savimi turi įgimtą turtą – asmeninę laisvę. Asmeninės laisvės svarba žmogaus gyvenime labai didelė, kadangi asmeninei laisvei priklauso gebėjimas žmogui leisti gyventi taip, kaip jam norisi ir kaip jam yra parankiausia. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kada žmogus susiduria su sudėtingomis gyvenimo situacijomis, kada žmogus savo asmeninę laisvę praranda arba atsiduria labai svarbioje rizikos zonoje, kurioje žmogus tą asmeninę laisvę rizikuoja prarasti. Iš to kyla labai svarbi asmeninės laisvės problema, kuri aktuali ne tik žmonių kasdienybėje, realiame gyvenime, tačiau ir lietuvių literatūros kūriniuose. Daugelis lietuvių literatūros kūrinių, pasakodami žmonių gyvenimo istorijas ir to gyvenimo peripetijas, aptaria ir tai, kas daugiausiai neramina žmogų. Tad vienas iš tų aspektų ir yra asmeninės laisvės ir su ja susijusių dalykų problematika. Taigi kokiais principais asmeninės laisvės problema atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose bei kuo ji yra tokia svarbi, aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!