Asmeninės laisvės problema lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Laisvė – tai galinga jėga, vienijanti žmones ir skatinanti juos veikti, siekti aukštų tikslų ir idealų. Anglų filosofas Herbertas Spenseris teigė: „Niekas negali būti visiškai laisvas, kol yra nelaisvų, niekas negali būti tikrai doras, kai ne visi dori, niekas negali būti tikrai laimingas, kol laimingi ne visi“. Ši mintis yra ne tik labai graži, bet ir prasminga – ji nusako asmeninės laisvės problemą. Kiekvienas asmuo turi teisę, pasirinkti, kokiu gyvenimo keliu eiti, tačiau dažnai tam sprendimui įtakos turi ir kiti veiksniai, tokie kaip visuomenės sukurti idealai, stereotipai, vertybės ir nuomonė tam tikrais svarbiais klausimais. Tad ką rašo autoriai apie laisvę ir jos reikšmę?

Ilgas aprašymas:

Žmogaus laisvė – tai kone pats svarbiausias bei reikšmingiausias žmogaus gyvenimo aspektas. Žmogaus laisvę netgi galima vadinti gyvenimo pamatu, kuris pradeda figūruoti žmogaus gyvenime dar tik gimus. Taigi gyvendamas žmogus visada su savimi turi įgimtą turtą – asmeninę laisvę. Asmeninės laisvės svarba žmogaus gyvenime labai didelė, kadangi asmeninei laisvei priklauso gebėjimas žmogui leisti gyventi taip, kaip jam norisi ir kaip jam yra parankiausia. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kada žmogus susiduria su sudėtingomis gyvenimo situacijomis, kada žmogus savo asmeninę laisvę praranda arba atsiduria labai svarbioje rizikos zonoje, kurioje žmogus tą asmeninę laisvę rizikuoja prarasti. Iš to kyla labai svarbi asmeninės laisvės problema, kuri aktuali ne tik žmonių kasdienybėje, realiame gyvenime, tačiau ir lietuvių literatūros kūriniuose. Daugelis lietuvių literatūros kūrinių, pasakodami žmonių gyvenimo istorijas ir to gyvenimo peripetijas, aptaria ir tai, kas daugiausiai neramina žmogų. Tad vienas iš tų aspektų ir yra asmeninės laisvės ir su ja susijusių dalykų problematika. Taigi kokiais principais asmeninės laisvės problema atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose bei kuo ji yra tokia svarbi, aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Asmeninės laisvės problema lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai