Asmens ir jo vertybių išbandymo vaizdavimas XX a. vidurio katastrofų laikotarpio literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

XX a. vidurio katastrofų laikotarpio literatūra yra tikriausiai viena jausmingiausių literatūros rūšių. Šiuo laikotarpiu parašyti kūriniai tiesiog persmelkti tyro jausmo, žmonių išgyvenimų ir svarbiausia – asmens ir jo vertybių išbandymų aspektų. Taigi šioje kalboje apie tai šnekama remiantis konkrečiais kūrinių vaizdais ir istorinių įvykių duomenimis.

Ilgas aprašymas:

Asmuo – tai unikalus individas, sugebantis protauti, priimti pačius įvairiausius sprendimus bei už juos atsakyti, kaip pilnavertiškas asmuo. Svarbu tai, kad kiekvienas asmuo būdamas unikalus turi ir unikalią savo vertybių skalę. Ji dažniausiai būna susijusi su meile, šeima, tėvyne ir kitomis panašiomis vertybėmis, padedančiomis pagrindus žmogaus gyvenime. Kad ir koks žmogus laimingas būtų bei kad ir kaip jo besilaikomos vertybės padėtų gyventi, asmuo ir to asmens vertybės būna išbandomos. Tai akivaizdžiai parodo XX a. vidurio katastrofų laikotarpio literatūra, kurioje yra tiek karų, tiek okupacijų, tiek įvairiausių kitų negandų motyvų. Tokios tos buvo XX a. vidurio laikotarpio katastrofos – alinančios ir asmenis bei jų vertybes išbandančios situacijos. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis XX a. vidurio katastrofų laikotarpio literatūra detaliai analizuojama, kaip buvo išbandomi asmenys, kokie išbandymai buvo sudėtingiausi bei kaip išbandymų visuma katastrofų laikotarpiu paveikė asmenybių vertybes. Tokia analizė leidžia daryti argumentuotas išvadas apie XX a. vidurį ir jame vykusias katastrofas bei tai, kaip asmenybės tas katastrofas išgyveno, besiremdami savo vertybėmis.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Asmens ir jo vertybių išbandymo vaizdavimas XX a. vidurio katastrofų laikotarpio literatūroje.
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai