Asmenybės laikysena ribinėse situacijose.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

✅Asmenybės laikysena ribinėse situacijose kalbėjimas. Dvasinės stiprybės svarba ribinėse situacijose.

Trumpas aprašymas:

Ribinės situacijos – tai įvairūs gyvenimo netikėtumai: karas, tremtis, emigracija, vidinė kančia, kai žmogus turi čia ir dabar priimti lemtingus sprendimus, kad išgyventų. Lietuvių literatūroje vaizduojama įvairios asmenybės laikysenos susidūrus su tokia gyvenimo tikrove. Antano Škėmos vaizduojamas Antanas Garšva pasiduoda gyvenimo sunkumams, nes nesugeba suvokti, jog gyvenimas susideda iš kasdienybės ir akimirkų. O štai Vinco Krėvės aprašomas Skirgaila visiškai prarandą žmogiškumą. Tik Balio Sruogos romane „Dievų miškas“ ryškėja kitokia asmenybės pozicija – čia jai išgyventi padeda ironiškas požiūris.

Ilgas aprašymas:

Ribinės situacijos – tai ypač sudėtingos, daug stiprybės ir ištvermės reikalaujančios gyvenimo situacijos. Ribinėse situacijose niekada nėra lengva, kadangi jos reprezentuoja sumaištį, dažniausiai negatyvias emocijas ir išgyvenimus. Su ribinėmis situacijomis gali susidurti beveik kiekviena asmenybė, kiekvienas žmogus. Taip yra todėl, kad ribinės situacijos gali būti pačios įvairiausios ir tykoti netgi kasdienybėje. Pagal dažniausius ir daugiausiai aptariamus atvejus, ribinės situacijos gali būti įvardijamos kaip karai, tremtys, okupacijos, tačiau sykiu tai gali būti ir emocinio sudėtingumo atvejai, kada susiduriama su įvairiais praradimais, meilės kančiomis, nesugebėjimu apsispręsti ir kt. Bet kokiu atveju, asmenybės laikysena individuali. Todėl sunku pasakyti, kokia yra toji asmenybės laikysenos formulė. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, apie asmenybių laikyseną ribinėse situacijose nemažai galima perskaityti įvairiuose literatūros kūriniuose, kuriuose identifikuojama ne tik tai, su kokioms ribinėmis situacijomis susiduria žmogus, tačiau ir tai, kokia asmenybės laikysena gali būti tų ribinių situacijų akivaizdoje, galinčioje arba žmogų negrįžtamai palaužti, arba kaip tik iškelti. Tai leistų suvokti, kad asmenybės laikysena, priklausomas nuo ribinės situacijos sudėtingumo ir asmenybės valios skalės kismo, aspektas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai