Atsakomybės ir pareigos tema lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje nagrinėjamos temos dažnai aprėpia tokias temas, kurios susijusios su meile, šeima, vaikais, vertybėmis. Tačiau lietuvių literatūroje taip pat galima rasti tokių temų, kurios nagrinėja tokias temas, kaip atsakomybė ir pareiga. Todėl šioje kalboje remiamasi autoriais, kurie parodo kaip įvairiai galima interpretuoti atsakomybės bei pareigos temą lietuvių literatūroje. Tai leidžia daryti išsamias išvadas ir pagrįsti pagrindinę kalbos mintį.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai unikalių lietuviškų tekstų visuma. Toje visumoje tekstai pasirodo pačiomis įvairiausiomis temomis, kokios tik būtų aktualios skaitytojams. Viena tokių temų, analizuojamų ir aptariamų lietuvių literatūros kūriniuose – tai atsakomybės tema. Atsakomybė – tai gebėjimas ir netgi būtinybė ar pareiga atsakyti už savo elgesį, sprendimus ir veiksmus. Atsakomybės jausmą turi praktiškai kiekvienas. Tačiau neretai atsakomybė tiesiog pamirštama. Taigi atsakomybei ir jos svarbai žmogaus gyvenime priminti, lietuvių literatūros kūriniuose labai dažnai per įvairių situacijų vaizdavimą kalbama apie atsakomybę bei kuo ji svarbi, kokiais principais bei atvejais pasireiškia. Kita su atsakomybių tema susijusi tema yra pareiga. Pareigos temos atsieti negalima nuo atsakomybės. Kodėl? Todėl, kad būti atsakingu yra pareiga. Pareiga yra būtinybė kažką atlikti savo noru, laisva valia. Tad šie du aspektai, šios dvi temos pinasi tarpusavyje, kurdamos unikalų turinį literatūros kūriniams. Taigi šiame kalbėjime argumentuotai aptariama, kokiais principais atsakomybės ir pareigos tema yra plėtojama lietuvių literatūroje bei apskritai kuo ji yra svarbi bei reikšminga.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Atsakomybės ir pareigos tema lietuvių literatūroje.
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai