Autobiografiškumas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Ne kartą buvo sakyta, jog kūrybai reikalinga kančia. Tai reiškia, jog kūrybai reikalingi asmeninės patirtys ir išgyvenimai, kurie padėtų pamatus būsimam kūriniui. Dėl šios priežasties kai kuriuose lietuvių literatūros kūriniuose įžvelgiamas autobiografiškumas. Būtent apie jį ir šnekama šioje kalboje. Aiškinamasi kaip reiškiasi autobiografiškumas įvairiuose literatūros kūriniuose, kuo jis ypatingas ir kokie aspektai gali lemti autobiografiškumą.

Ilgas aprašymas:

Sakoma, kad literatūra visados yra autentiška rašytojo saviraiška, rašytojo vidaus unikalus atspindys, o pats rašytojo literatūrinis kūrinys metaforiškai – rašytojo veidrodis. Termiškai tariant, toks rašytojo gebėjimas perteikti save ir savo gyvenimo vingius į literatūrinį kūrinį, taip paliekant bent menką dalelę savęs, vadinama autobiografiškumu. Autobiografiškumo sąvoka dažniausiai siejama su jau minėtais aspektais. Autobiografiškumas rašytojų kūriniuose apnuogina rašytojus ir perteikia jų vidų, tad neretai autobiografiškumas yra paneigiamas, sakoma, jog tai yra paprasčiausias sutapimas. Tačiau kaip yra iš tikrųjų – niekas nežino. Bet kad egzistuoja autobiografiškumas ir autobiografiškumo apraiškos lietuvių literatūros kūriniuose – tai yra visiškai akivaizdu. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pačiais įvairiausiais lietuvių literatūros kūriniais, yra aptariama, kokiuose kūriniuose autobiografiškumas lietuvių literatūros kūrinių atžvilgiu yra matomas bei apskritai kokiais principais tas autobiografiškumas reiškiasi. Sykiu tai leidžia suvokti, kaip reikšminga detales apie savo gyvenimą įterpti kūriniuose, ką dažnai tokiais sprendimais norima pasakyti bei kodėl dėl autobiografiškumo kūrinys tampa dar labiau neįkainojamas ir unikalus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Autobiografiškumas lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai