Doro žmogaus samprata lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

„Dorybingumas – tai sielos sveikata“, – yra teigęs prancūzų moralistas ir eseistas Žozefas Žuberas. Doro žmogaus samprata lietuvių literatūroje sietina su darbštumu, geraširdiškumu aplinkiniams, dėkingumu, žmogiškumu, sąžinės ir atgailos jausmu. Dorybė – didelė vertybė, kurią formuoja dvasinės nuostatos. Doros samprata lietuvių literatūroje pasižymi didelėmis vertybėmis, kurios nuolatos lygi žmogaus asmenybę. Taigi, doras žmogus vadovaujasi savomis dvasinėmis nuostatomis, pasaulėžiūros suvokimu, norėdamas suteikti teigiamus pojūčius ir aplinkiniams žmonėms.

Ilgas aprašymas:

Būti doru – reiškia elgtis moraliai. Šis moralumas susijęs su geru bei pavyzdingu elgesiu, kuris gali daryti įtaką prasmingam, ramiam ir netgi, galima sakyti, laimingam žmogaus gyvenimui. Turėti tokį gyvenimą trokšta kone kiekvienas. Tad norint tai pasiekti, pirmiausia reikia suprasti, kas yra dora ir ją aktyviai propaguoti savo gyvenime. Tik būdamas doru žmogumi, asmuo gali pasiekti ramybę bei gyvenimo darną. Apie dorumą ir dorus žmones yra parašyta nemažai literatūrinių kūrinių. Literatūriniuose kūriniuose būtent per jų gyvenimą ir gyvenimo peripetijas, detaliai parodoma, koks yra doras žmogus, kokiais motyvais jis remiasi gyvenime priimdamas sprendimus ir veikdamas įvairiose gyvenimo sferose. Pavyzdžiui, dora labai dažnai atskleidžiama būtent lietuvių literatūros kūriniuose. Juose doras žmogus visada būna paprastas kaimo žmogus, gyvenantis gamtoje, nepriklausomas nuo technologijų ar kitokių gyvenimą iškraipančių aspektų. Nors pasitaiko ir išimčių. Bet kokiu atveju, lietuvių literatūroje vaizduojamų dorų asmenybių paveikslų yra labai daug. Todėl iš tų paveikslų, žvelgiant į doro žmogaus vaizdavimą kiek giliau, galima susidaryti tam tikrą įspūdį bei suvokimą, kas yra doras žmogus bei kuo jis apskritai yra ypatingas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Doro žmogaus samprata lietuvių literatūroje.
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai