Du vagys. Pagal J. Biliūno ir J. Savickio noveles.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Jonas Biliūnas ir Jurgis Savickis – tai talentingiausi savo laikotarpio rašytojai, kurie parašė noveles identiškais pavadinimais – „Vagis“. Šiose novelėse atskleidžiamos autentiškos istorijos, reprezentuojančios vagis ir jų atvaizdavimą. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis novelėmis, gretinami ir analizuojami du vagių paveikslai, pateikiama išsami jų gyvenimo charakteristika ir panašūs bei besiskiriantys bruožai, aptariamas jų reikšmingumas.

Ilgas aprašymas:

Tiek Jonas Biliūnas, tiek Jurgis Savickis – tai unikalūs ir ypač talentingi savo laikotarpio rašytojai. Jonas Biliūnas visiems yra gerai žinomas, kaip žymus XIX a. pab. – XX a. pradž. lietuvių prozininkas, publicistas bei visuomenės veikėjas, kuris per savo ganėtinai trumpą gyvenimą parašė pakankamai kūrinių, kad būtų prisimintas ir įvertintas net po savo mirties. Na, o Jurgis Savickis yra žinomas, kaip XX a. lietuvių diplomatas, ekspresionistas bei modernizmo krypties rašytojas. Šie du rašytojai savo gyvenimo laikotarpiu buvo perspektyvūs rašytojai. Sutapimas tas, jog šie du rašytojai parašė noveles identišku pavadinimu – „Vagis“. Tiek viename, tiek kitame kūrinyje atsispindi pasakojimai apie vagis, turinčius savitą charakteristiką. Tad šie du vagys, aprašomi Biliūno ir Savickio novelėse šiame kalbėjimo pavyzdyje yra detaliai aptariami ir gretinami, atskleidžiamos autentiškos, išanalizuotos charakteristikos. Tai leidžia pažinti kiekvieno iš vaizduojamų dviejų vagių būdą bei svarbiausia – gyvenimo atvejus, sykiu analizuojant Savickio ir Biliūno kūrybos bruožus bei norą per tas atvaizduojamas kūriniuose vagių charakteristikas, perteikti vienokias ar kitokias kūrybines idėjas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Du vagys. Pagal J. Biliūno ir J. Savickio noveles.
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai