Dvaras lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie dvarą lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Aprašymas:

Lietuvių literatūros kūriniuose rašytojai dažnu atveju renkasi aprašyti labai daug pačių įvairiausių dalykų bei aptaria daug įvairių temų. Šiuo atveju vienas tokių aptariamų dalykų literatūroje – tai dvaras – tam tikro feodalo valda arba kitaip tariant – valdžios bei kultūrinio gyvenimo telkimosi vieta. Tačiau šie dvaro apibūdinimai yra stereotipiniai. Kartais yra išties labai svarbu pamatyti, kokį dvaro vaizdinį perteikia patys rašytojai, remdamiesi istoriniais šaltiniais arba savo asmeninėmis įžvalgomis. Taigi šiame dvyliktos klasės kalbėjimo pavyzdyje yra išsamiai aptariama, koks dvaro vaizdinys atsiskleidžia literatūriniuose kūriniuose. Tam remiamasi senaisiais lietuvių literatūros kūriniais bei juose užrašytais dvaro vaizdiniais arba juose atvaizduojamų veikėjų gyvenimo peripetijomis, kurios taip pat duoda nuorodas į dvaro gyvenimo atspindžius. Tokia išsami analizė leidžia geriau pažvelgti į senąjį dvarą iš lietuvių literatūros rašytojų perspektyvų, taip įvertinant tuometinį dvarą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Dvaras lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie dvarą lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai