Trumpas aprašymas:
Kalboje pasakojama, kokį dvarą ir jo kultūrą vaizdavo skirtingų amžių rašytojai. Pristatomi du skirtingi dvarų tipai: ydingas dvaras ir jo priešingybė – dvaras tarsi kultūros skleidėjas. Pasakojama, dėl kokių priežasčių vienas dvaras įgijo neigiamą įvaizdį, kokie ten buvo gyventojai ir kaip jie elgėsi su būrais. Kitų epochų dvaras turėjo švietėjo vaidmenį. Aprašoma, kokie gerojo dvaro gyventojai, ką jie veikė bei kaip bendravo su kitais žmonėmis.
Ilgas aprašymas:
Dvaras tradiciniu lietuvių požiūriu – tai valdžios bei kultūrinio gyvenimo telkimosi vieta. Todėl dvaras, tai didelė erdvė, gyvenvietė, kurioje gyvena ar renkasi inteligentiški žmonės. Žinoma, dvaro samprata bėgant amžiams akivaizdžiai keitėsi, kadangi dvaras šiandieniniu požiūriu yra gana didelis, autentiškos bei dažnai prašmatnios architektūros pastatas. Nepaisant to, dvaras ir dvaro vaizdavimas yra labai svarbus bei dažnas pastarųjų amžių lietuvių literatūroje, tikėtina, kad dėl to, jog būtent pastaraisiais amžiais dvaras buvo labai svarbi vieta. Tad kalbant apie dvarą ir jo siejimą su lietuvių literatūriniais kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiami kūriniai, kuriuose aptariamas dvaras, jo gyvenimas ir kasdienybė, sykiu pabrėžiant, kokie žmonės tame dvare rinkdavosi, kokią įtaką žmonėms dvaro gyvenimas darė ir panašiai. Tokia dvaro vaizdavimo analizė kalbėjimo pavyzdyje leidžia geriau susipažinti ir su pastaraisiais amžiais, su kuriais šiuolaikinis žmogus nėra pernelyg familiarus ir žinių apie jį turėti daug negali. Tad lietuvių literatūroje dvaro vaizdavimas prisideda prie susipažinimo su tuo, kas sena ir tapę istorija, kuri liudija istoriją ir tai, iš ko daugelis mūsų atsirado. Juk dvaro vaizdavimas nėra tik jo paties aprašymas. Dvaro vaizdavimui būdinga dvaro gyvenimo analizė.
Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:
Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.
Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.
„viskas sklandziai rekomenduoju“
„Žiauriai gerai, dėkui“