Trumpas aprašymas:
Antigonė – ryškiausia Sofoklio kūrinio veikėja, kuri išsiskiria iš visų. Antigonė turi seserį vardu Ismenė, tačiau ši yra visiška Antigonės priešingybė ir tai išskiria seseris kaip du skirtingus pasaulius. Tad šioje kalboje apžvelgiami veikėjų paveikslai bei argumentuotai aptariama, kuo šios seserys yra skirtingos.
Ilgas aprašymas:
Stereotipai rodo, kad dvi seserys – tai neišskiriamos draugės, kurios visada viską daro kartu. Jos visada elgiasi panašiai, išpažįsta panašias idėjas. Tačiau pamirštant tai, ką rodo stereotipai, labai dažnai pasitaiko, kad dvi seserys – tai ne kas kita – kaip du skirtingi poliai – du skirtingi pasauliai, kurie nėra suderinami. Tai nesumenkina biologinio ar dvasinio ryšio svarbos, tačiau tai parodo, kad seserys ne visada būna identiškos. Pavyzdžiui, tokį atvejį reprezentuoja Sofoklis savo žymiojoje tragedijoje, pavadinimu „Antigonė“. Sofoklis kadaise buvo žymus graikų tragikas bei Atėnų pilietis, parašęs per 120 tragedijų, iš kurių šiandien likę tik keletas, kurių viena ir yra „Antigonė“. Kūrinyje „Antigonė“ atskleidžiama dviejų seserų – Antigonės bei Ismenės. Antigonė – aktyvi, drąsi ir narsi veikėja, nebijanti jokių iššūkių bei turinti ypač gilias vertybes. Na, o Ismenė – tai namų moteris, kurios baimė yra aukščiau visko bei trukdo atrasti dar glaudesnį ryšį su Antigone. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra analizuojamas šis Sofoklio aprašytų seserų atvejis, kuriame išryškėja dviejų seserų skirtumai.
Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:
Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.
Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.
„viskas sklandziai rekomenduoju“
„Žiauriai gerai, dėkui“