Egzistenciniai klausimai V. Mačernio kūryboje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Ar tikrai Vytautas Mačernis vienas ir vienišas? Gyvenimo prasmės paieškos V. Mačernio „Vizijose“.

Trumpas aprašymas:

Egzistenciniai klausimai Vytauto Mačernio kūrybos kontekste vyravo nepaliaujama tėkme, kuria grindžiamas ir skausmingas pasaulis, kartu ir susiliejimas su juo. Žmogus savo egzistencijos ieško visada ir visur, kur bebūtų. Individui nuolatos iškyla daugybė klausimų, susijusių su egzistavimu pasaulyje: kodėl jame yra tiek daug skausmo, kodėl reikia jį iškęsti bei ištverti. Tačiau kiekvienas žmogus turi suprasti, jog gyvenimas – tai nuolatinis kitimas. Individas visą gyvenimą siekia pažinti jį supantį pasaulį, nes tik ieškodamas gali surasti gyvenimo esmę.

Ilgas aprašymas:

Vytautas Mačernis – tai talentingas lietuvių poetas, kurio gyvenimas buvo itin trumpas. Gimęs ir gyvenęs neramumų metais, tik spėjęs įžengti į poeto kelią, Vytautas Mačernis mirė Antrojo pasaulinio karo metu nuo patrankos sviedinio skeveldros. Tačiau net ir gana mažos apimties Vytauto Mačernio kūrybos palikimas nemenkina Vytauto Mačernio, kadangi kurdamas Vytautas Mačernis tai darė išties meistriškai. Vienas iš labiausiai įsimintinų Vytauto Mačernio kūrybos bruožų – tai keliami egzistenciniai klausimai. Vytauto Mačernio kūryboje jie skambėjo arba buvo užslėpti praktiškai nuolatos. Šių egzistencinių klausimų įterpimas poezijoje buvo itin reikšmingas, nes kilo ne vien iš noro sukurti kažką originalaus ir savito, tačiau ir dėl to, kad šie egzistenciniai klausimai buvo didelė dalis jo paties, patyrus tėvynės ir gimtųjų namų netekties atvejus, patyrus tėvų netektį ir kt. Ką bekalbėti apie tai, kad egzistenciniams klausimams kilti Vytauto Mačernio poezijoje pagrindo turėjo ir jo jaunas amžius, kuriame kylantys egzistenciniai klausimai, dažni savęs ir pasaulio ieškojimai ir tiesiog kasdienybė, o ne retai atsirandantis reiškinys.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Egzistenciniai klausimai V. Mačernio kūryboje.
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai