Egzistenciniai klausimai V. Mačernio kūryboje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Ar tikrai Vytautas Mačernis vienas ir vienišas? Gyvenimo prasmės paieškos V. Mačernio „Vizijose“. Trumpas aprašymas: Egzistenciniai klausimai Vytauto Mačernio kūrybos kontekste vyravo nepaliaujama tėkme, kuria grindžiamas ir skausmingas pasaulis, kartu ir susiliejimas su juo. Žmogus savo egzistencijos ieško visada ir visur, kur bebūtų. Individui nuolatos iškyla daugybė klausimų, susijusių su egzistavimu pasaulyje: kodėl jame yra tiek daug skausmo, kodėl reikia jį iškęsti bei ištverti. Tačiau kiekvienas žmogus turi suprasti, jog gyvenimas – tai nuolatinis kitimas. Individas visą gyvenimą siekia pažinti jį supantį pasaulį, nes tik ieškodamas gali surasti gyvenimo esmę. Ilgas aprašymas: Vytautas Mačernis – tai talentingas lietuvių poetas, kurio gyvenimas buvo itin trumpas. Gimęs ir gyvenęs neramumų metais, tik spėjęs įžengti į poeto kelią, Vytautas Mačernis mirė Antrojo pasaulinio karo metu nuo patrankos sviedinio skeveldros. Tačiau net ir gana mažos apimties Vytauto Mačernio kūrybos palikimas nemenkina Vytauto Mačernio, kadangi kurdamas Vytautas Mačernis tai darė išties meistriškai. Vienas iš labiausiai įsimintinų Vytauto Mačernio kūrybos bruožų – tai keliami egzistenciniai klausimai. Vytauto Mačernio kūryboje jie skambėjo arba buvo užslėpti praktiškai nuolatos. Šių egzistencinių klausimų įterpimas poezijoje buvo itin reikšmingas, nes kilo ne vien iš noro sukurti kažką originalaus ir savito, tačiau ir dėl to, kad šie egzistenciniai klausimai buvo didelė dalis jo paties, patyrus tėvynės ir gimtųjų namų netekties atvejus, patyrus tėvų netektį ir kt. Ką bekalbėti apie tai, kad egzistenciniams klausimams kilti Vytauto Mačernio poezijoje pagrindo turėjo ir jo jaunas amžius, kuriame kylantys egzistenciniai klausimai, dažni savęs ir pasaulio ieškojimai ir tiesiog kasdienybė, o ne retai atsirandantis reiškinys.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!