Emigranto likimas A. Škėmos „Baltoje drobulėje“ ir M. Ivaškevičiaus „Išvaryme“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Emigracija yra viena skaudžiausių lietuvių tautą palietusių nelaimių. Kiekvieno emigranto istorija vis kitokia, todėl ši tema gana dažnai pasitaiko ir literatūroje. Emigrantų likimus po Antrojo pasaulinio karo daugiausiai aprašė tiesiogiai jo paliesti rašytojai – Egzodo atstovai. Vienas ryškiausių tokių kūrinių yra Antano Škėmos „Balta drobulė“. Šių laikų emigracija nors ir nėra priverstinė, bet taip pat kelia daug klausimų ir diskusijų. Vienas geriausiai šią temą atskleidusių šiuolaikinių rašytojų yra Marius Ivaškevičius su drama „Išvarymas“. Taigi šioje kalboje analizuojama, kaip emigranto likimas perteikiamas šiuose dviejuose kūriniuose. Ieškoma tiek skirtumų, tiek bendrybių.

Ilgas aprašymas:

Emigrantas – tai oficialiai iš gimtosios šalies į kitą šalį savo noru išvykęs asmuo. Savo noru išvykti žmones neretai paskatina daugelis aspektų, tarp kurių yra geresnio darbo perspektyvos, savęs ieškojimas, laimės ieškojimas ir daugelis kitų veiksnių. Rodosi, kad visa tai emigrantui turėtų pavykti be jokių problemų. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, emigranto dalia arba kitaip tariant, emigranto likimas gali būti visoks. Vieniems emigranto likimas – palankus. Kitiems, tenka pripažinti, emigracijoje gyventi yra išties sunku. Tai lemia emigracijoje patiriamos situacijos bei apskritai emigracijoje išgyvenami jausmai, nauji atradimai, ypač tėvynės meilės atžvilgiu. Tad apie emigranto likimą nemažai rašoma ir lietuvių literatūroje. Vienas tokių kūrinių, tai XX a. lietuvių išeivijos rašytojo, prozininko, dramaturgo, talentingo aktoriaus bei režisieriaus Antano Škėmos psichologiniame romane, pavadinimu „Balta drobulė“. Jame pasakojama sudėtinga Antano Garšvos dalia palikus Lietuvą dėl karo neramumų bei pradėjus gyvenimą Niujorke. Taip pat emigracijos motyvų galima įžvelgti ir šiuolaikinio lietuvių rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus kūrinyje „Išvarymas“. Šie kūriniai atspindi emigracijos procesą bei leidžia suvokti, ką tenka patirti emigrantui bei kuo tos patirtys yra ypatingos bei paveikios.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Emigranto likimas A. Škėmos „Baltoje drobulėje“ ir M. Ivaškevičiaus „Išvaryme“.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai