Gailestingumas lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Atjauta ir kaltė lietuvių literatūroje. Trumpas aprašymas: Poetas bei kunigas Valerijus Rudzinskas yra pasakęs, jog sužeistą širdį geriausiai gydo gailestingumas. Tai viena iš tikėjimo nuostatų, tačiau ji puikiai tinka ir paprastam žmogui. Gailestingumas yra labai svarbi vertybė žmogui, kuris gyvena dorovingai ir stengiasi nugyventi savo gyvenimą kuo pilnavertiškiau. Taigi šioje kalboje, remiantis svarbiausiais lietuvių literatūros kūriniais argumentuotai aptariama, kaip vis dėlto vaizduojamas gailestingumas lietuvių literatūroje ir kuo jis ypatingas pačiam žmogui bei visuomenei. Ilgas aprašymas: Kai kalbame apie gailestį ir gailestingumą, norime to ar ne, kyla asociacijos su krikščionybe ir tikėjimu. Juk gailestingumas nuolat minimas Šventajame Rašte, veikaluose, kuriuose kalbama apie krikščioniškąsias vertybes ir kt. Tačiau net jeigu gailestingumo sąvoka daugiausiai reprezentuoja krikščionybę ir tikėjimą, tai dar nereiškia, kad gailestingumas yra priimtinas tik tokioje plotmėje, kur vyrauja krikščioniškumo nuotaikos. Gailestingumas gali reikštis kiekvieno žmogaus gyvenime, nepriklausomai nuo to, ar žmogus tikintis, ar ne. Gailestingumą galima vadinti natūralia dorovingai gyvenančio, moralaus, rūpestingo žmogaus kasdienybės išraiška, kurioje gailestingumą sau arba kitiems renkasi objektyviai, kaip tam tikrą reakciją į įvykusius atvejus. Taigi gailestingumas yra aptariamas ne tik Šventajame Rašte, tačiau ir lietuvių literatūroje. Lietuvių literatūros tekstai nupasakoja labai daug atvejų, kuriuose yra įžvelgiamos gailestingumo apraiškos. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros tekstais ir pasakojimais, yra argumentuotai aptariama, kokiais atvejais gailestingumas reiškiasi žmonių gyvenimuose bei kuo jis yra reikšmingas kiekvieno gyvenime – tiek būnančio gailestingu, tiek patiriančiam kito gailestingumą.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Kalbejimotemos.lt“?

  Nesitikėjau gauti per minutę, galvojau, kad užtruks. Tobulas aptarnavimas! 😊
  Martynas, 12 klasė
  Jau kai mokiausi 10 - oje klasėje nenusivyliau jumis. Todėl tikrai pasitikėjau ir 12 klasės kalbėjimui.
  Diana, 12 klasė
  Už tokią kokybę, tai net nėra brangu. Puikiai dirbate. 🙂
  Viltė, 10 klasė
  Reikėjo kalbėjimo, gavau iškart. Viskas super, kalbėjimas išlaikytas aukščiausiu įvertinimu. 👍
  Tautvydas, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!