Gailestingumas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Atjauta ir kaltė lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Poetas bei kunigas Valerijus Rudzinskas yra pasakęs, jog sužeistą širdį geriausiai gydo gailestingumas. Tai viena iš tikėjimo nuostatų, tačiau ji puikiai tinka ir paprastam žmogui. Gailestingumas yra labai svarbi vertybė žmogui, kuris gyvena dorovingai ir stengiasi nugyventi savo gyvenimą kuo pilnavertiškiau. Taigi šioje kalboje, remiantis svarbiausiais lietuvių literatūros kūriniais argumentuotai aptariama, kaip vis dėlto vaizduojamas gailestingumas lietuvių literatūroje ir kuo jis ypatingas pačiam žmogui bei visuomenei.

Ilgas aprašymas:

Kai kalbame apie gailestį ir gailestingumą, norime to ar ne, kyla asociacijos su krikščionybe ir tikėjimu. Juk gailestingumas nuolat minimas Šventajame Rašte, veikaluose, kuriuose kalbama apie krikščioniškąsias vertybes ir kt. Tačiau net jeigu gailestingumo sąvoka daugiausiai reprezentuoja krikščionybę ir tikėjimą, tai dar nereiškia, kad gailestingumas yra priimtinas tik tokioje plotmėje, kur vyrauja krikščioniškumo nuotaikos. Gailestingumas gali reikštis kiekvieno žmogaus gyvenime, nepriklausomai nuo to, ar žmogus tikintis, ar ne. Gailestingumą galima vadinti natūralia dorovingai gyvenančio, moralaus, rūpestingo žmogaus kasdienybės išraiška, kurioje gailestingumą sau arba kitiems renkasi objektyviai, kaip tam tikrą reakciją į įvykusius atvejus. Taigi gailestingumas yra aptariamas ne tik Šventajame Rašte, tačiau ir lietuvių literatūroje. Lietuvių literatūros tekstai nupasakoja labai daug atvejų, kuriuose yra įžvelgiamos gailestingumo apraiškos. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros tekstais ir pasakojimais, yra argumentuotai aptariama, kokiais atvejais gailestingumas reiškiasi žmonių gyvenimuose bei kuo jis yra reikšmingas kiekvieno gyvenime – tiek būnančio gailestingu, tiek patiriančiam kito gailestingumą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Gailestingumas lietuvių literatūroje.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai