Gamta lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Rašytojas J. V. Gėtė yra pasakęs, kad mus supanti gamta sugeba sukelti didingų minčių ir poelgių. Taip yra iš tikro. Gamta nuo seno žmogui buvo vienas svarbiausių gyvenime dalykų. Ji buvo glaudžiai susijusi su žmogaus gyvenimu ir jo gyvenimo ratu. Apskritai gamta žmogui suteikia daug gerų emocijų ir taip trūkstamos ramybės. Tačiau koks gamtos paveikslas čia dominuoja? Variantų daug įvairių ir šioje kalboje stengiamasi atskleisti visus galimus gamtos paveikslus.

Ilgas aprašymas:

Gamta – tai mus supanti aplinka, kurioje gausu augalijos, gyvūnijos ir kitų gyvų organizmų. Žinoma, daugelis geriau žino miestą nei gamtą, o juk gamtos mieste yra mažai. Tačiau net ir mieste galima atrasti vietų, kuriose galima bent maža dalimi vizualiai ar praktiškai pažinti gamtą. Juk gamtos svarba žmogui yra svarbi nuo seno. Žmonės būdami gamtoje patiria harmoniją, vidinę ramybę, stiprybę ir kitus teigiamus veiksnius, kokių dažniausiai negalima pajusti mieste. Gamtos suteikiamos galios žmogui yra didžiausia duotybė. Tad apie gamtą, kaip žmogui itin svarbų objektą, yra kalbama jau nuo seno lietuvių literatūros kūriniuose. Juose gamta būna pati įvairiausia, turinti daug pavidalų ir reikšmių. Bet kad ir kaip bebūtų, svarbu tai, jog gamta yra neatskiriama nuo žmogaus gyvenimo ir jo kasdienybės. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūros kūriniais, yra argumentuotai aptariama, kokia yra gamta žmogui, kaip apskritai gamta yra suprantama bei kokia gamtos pozicija yra žmogaus gyvenime.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Gamta lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai