Gamtos vaizdavimas lietuvių literatūroje


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Gamtos tema lietuvių literatūroje. Gamtos grožis.

Trumpas aprašymas:

Nuo seniausių laikų gamta buvo labai svarbi žmogui. Žmogus gamtoje galėjo rasti tai, ko jam reikia – ramybę, harmoniją, grožį, paguodą bei panašius aspektus. Dažnai tik gamtoje žmogus jausdavosi laisvas ir pilnavertis, nes joje atrasdavo ir savo kūrybines galias, galėdavo suprasti savo mintis bei jausmus. Gamta žmogui suteikė kur kas daugiau nei jam gali atrodyti, todėl gamta literatūroje vaizduojama gana įvairiai, taigi šioje kalboje nagrinėjama, kaip vaizduojama gamta lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Nuo pat seniausių laikų žmonės teikė ypatingai didelį dėmesį ne tik savo bendruomenėms, savo vertybėms, gyvenimo būdui, jausmams, tačiau ir gamtai. Gamta nuo seno yra žmonių maitintoja, žmonių prieglobstis, gyvybinių galių šaltinis bei itin svarbi vertybė. Taip yra dėl ypatingo žmogaus ir gamtos tarpusavio ryšio. Šis ryšys kyla iš senosios lietuvių kultūros ir tradicijų, kurioje gamta atlieka ypatingą vaidmenį. Todėl nenuostabu, kad apie gamtą yra labai dažnai rašoma ir įvairiuose lietuvių literatūros kūriniuose. Lietuvių literatūroje renkamasi kalbėti apie žmogaus ir gamtos ryšį, apie gamtos teikiamas galias ir kt. Tačiau iš tokių temų iškyla svarbiausia – gamtos vaizdavimas. Gamtą vaizduoti galima įvairiais būdais – aptariant jos unikalumą, reikšmę žmogui, visuomenei ir kt. Todėl ir lietuvių literatūros kūriniai, aprašantys gamtą, leidžia lengvai suprasti, kokia yra gamta. Taigi kaip gamta yra vaizduojama, kokia jos reikšmė bei pozicija kasdienybėje pagal lietuvių literatūros kūrinius, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Gamtos vaizdavimas lietuvių literatūroje
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai