Garbės samprata Homero poemoje „Odisėja“. Kalbėjimas apie garbės sampratą. Kalbėjimas apie garbę.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Garbė ir garbingumas – labai svarbūs žmogaus gyvenimo aspektai. Jie idealiai nusakomi būtent Antikinėje literatūroje – Homero garsiajame kūrinyje „Odisėja“. Tad šioje kalboje analizuojamas šis kūrinys bei argumentuotai atsirenkama, kaip šiame kūrinyje yra suvokiama garbės ir garbingumo samprata bei kokia jos esmė ir prasmė viso kūrinio atžvilgiu.

Ilgas aprašymas:

Garbė – tai dažniausiai yra didžiausia žmogaus gyvenimo siekiamybė, kuri yra susijusi su šlove, pagarba, reputacija, geru vardu bei aukštomis vertybėmis. Garbė dažniausiai priklauso tiems, kurie veikia kryptingai ir garbingai. Taip pat garbė priklauso tiems, kurie yra išties stiprūs, atsparūs įvairioms negandoms bei sugeba išlikti objektyviais net pačiose sudėtingiausiose situacijose. Taigi žvelgiant į literatūrinius kūrinius, pastebima, jog garbės sąvokos supratimą galima pažinti per Homero epinę poemą, pavadinimu „Odisėja“. Homeras visiems yra gerai žinomas, kaip pirmasis senovės graikų bei Europos poetas, dažnai vadinamas senu, aklu dainiumi, o jo epinė poema „Odisėja“ – tai vienas žinomiausių jo kūrinių po „Iliados“. Šie du Homero kūriniai yra susiję tarpusavyje. „Iliadoje“ pasakojama Trojos karo eiga, o būtent „Odisėjoje“ yra perteikiama Trojos karo pabaiga bei ilga ir varginanti Odisėjo kelionė į gimtąją Itakę. Tad kelionėje patirti nuotykiai, Odisėjo mintys bei idėjos atspindi garbės sampratos pagrindus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Garbės samprata Homero poemoje „Odisėja“. Kalbėjimas apie garbės sampratą. Kalbėjimas apie garbę.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai