Gyventi dėl kitų ar gyventi sau?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Gyventi del kitu ar gyventi sau?

Trumpas aprašymas:

Garsusis vokiečių fizikas Albertas Einšteinas yra teigęs: „Verta gyventi tik dėl kitų.“ Lietuvių autoriai taip pat savo kūryboje paminėjo žmogaus gerumą, atsidavimą kitiems. Kiekvienas individas turi gyventi ne tik vien dėl savęs, tačiau ir dėl kitų. Meilės ir žmogiškumo, geranoriškumo turi pakakti visiems, nes tai sėkmingas kelias į ateitį, į pasaulį. Gyvenant dėl kitų, būtina jausti ir tam tikrą saiką. Taigi, žmogus laimingas tada, kai supranta, jog savo dorybes turi skleisti ir kitiems.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai nuolat bendruomenėje esantis ir gyvenantis individas. Tai protaujanti būtybė, kuri nuolat susiduria su įvairiausiais vertybių, gyvenimo kelio, pasirinkimų ir kt. apmąstymais. Daugelį jų būna paprasta išspręsti, tačiau kai kurie apmąstymai ramybės neduoda ilgai. Vienas tokių lemtingų klausimų, kylančių žmogaus gyvenime – tai labiausiai verta gyventi dėl kitų, ar dėl savęs? Abu keliai yra reikšmingi ir priimtini kiekvienam, priklausomai nuo požiūrio ir gyvenimo suvokimo. Tačiau tai ne visada leidžia atrasti tinkamą atsakymą. Gyvenimas dėl kitų – tai altruizmas, nuolatinis savęs aukojimas kitiems, atmetant savo paties poreikius, kas gali lemti kitų pripažinimą tam žmogui, pagarbą ir dėkingumą. Tačiau gyventi sau kartais atrodo teisingiausia. Gyvenimas sau – tai rūpinimasis savimi pačiu pirmiausia bet kurioje gyvenimo situacijoje. Gyvenimas sau gali atrodyti savanaudiškai, tačiau gyvenimas sau leidžia žmogui išpildyti save visapusiškai. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje keliamas esminis klausimas – reikėtų gyventi dėl kitų ar gyventi sau? Į šį klausimą padeda atsakyti įvairūs literatūriniai kūriniai. Tad literatūra remiantis, kalbėjimo pavyzdyje atsakoma į šį klausimą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Gyventi dėl kitų ar gyventi sau?
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai