Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Viljamas Šekspyras yra vėlyvojo Renesanso anglų dramaturgas,parašęs daugybę garsių dramų, o jo garsiausias veikėjas – Hamletas. Tai yra mąstantis personažas, bandantis atsakyti į egzistencinius klausimus, kovojantis su aplinkiniu blogiu. Šis veikėjas išreiškia žmogaus dramatizmą ir tragizmą. Hamletas mąsto, kuriuo keliu eiti – ar pasiduoti blogiui, ar su juo kovoti. Šie klausimai yra svarbūs iki šiol. Hamletiškas asmenybes galime sutikti ir lietuvių literatūroje. Šiame darbe yra pristatomos ir analizuojamos hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Būti Hamletiška asmenybe – tai reiškia būti tokiam žmogui, kuris daug ką giliai apmąsto, nuolat kelia įvairius egzistencinius klausimus bei bando į juos atsakyti. Toks žmogus tarsi nuolat kovoja su savimi ir su visu pasauliu, taigi tai lemia dar vieną Hamletiškos asmenybės bruožą – dramatizmą ir tragizmą. Hamletiškos asmenybės samprata kilo ne iš niekur. Jos atsiradimą lėmė vėlyvojo Renesanso anglų dramaturgo Viljamo Šekspyro drama „Hamletas“. Šioje unikalioje dramoje yra aprašomas Danijos princo Hamleto gyvenimas ir pasirinkimų gyvenime sudėtingumas. Tad ir Hamletiška asmenybė yra kildinama iš pagrindinio dramos veikėjo, Danijos princo Hamleto gyvenimo istorijos bei gyvenimo peripetijų. Analizuojant literatūrinius kūrinius, pasirodo, kad Hamletui analogiškų asmenybių yra kur kas daugiau nei atrodo. Jų nemažai galima pastebėti lietuvių literatūros kūriniuose. Juose vaizduojami veikėjai taip pat kelia egzistencinius klausimus, juos apmąsto, jaučia tragizmą bei dramatiškumą, taip sykiu atspindint esminius Hamletiškosios asmenybės bruožus. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai aptariamos populiariausios Hamletiškosios asmenybės lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai