Individo brandos kelias Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Subrendęs individas yra pasitikintis savimi – jis nebijo paaukoti savojo „aš“ ir stengtis dėl kitų žmonių. Subrendęs žmogus turi savo tapatybę, vertybes ir mintis – jis nesiblaško tarp įvairių pasirinkimų. Kiekvieno žmogaus brandos kelias yra ilgas ir sudėtingas. Vieni žmonės subręsta greičiau nei kiti, o kiti – taip ir nesubręsta per visą gyvenimą. Brandai įtakos turi įvairūs veiksniai – draugai, tėvai, socialinė, ekonominė ar kultūrinė aplinka. Todėl brendimo kelias visada yra sudėtingas ir kupinas įvairių išgyvenimų. Šiame darbe yra analizuojamas individo brandos kelias Vinco Mykolaičio-Putino romane „Altorių Šešėly“.

Ilgas aprašymas:

Individas – tai asmenybė. Dar paprasčiau tariant – tai žmogus. Gimdami žmonės į šį pasaulį atsineša jau įgimtas savo savybes, tačiau bėgant laikui, šių savybių nebeužtenka. Bėgantys gyvenimo metai ir gyvenimo ritmas daro įtaką žmogaus asmenybei. Visa tai vadinama individo branda arba individo brandos keliu. Kiekvienam individo brandos kelias yra individualus, veikiamas pačių įvairiausių veiksnių. Tad kai kuriems branda būna ganėtinai lengva. Kitiems – daug jėgų reikalaujanti ir sudėtinga branda. Tačiau, kad ir kokia ji bebūtų, individo branda yra kiekvienam familiarus veiksnys. Apie individą ir individo brandos kelią neretai kalbama ir literatūriniuose kūriniuose. Vienas tokių – tai garsaus XX a. poeto, prozininko bei dramaturgo Vinco Mykolaičio – Putino psichologinis romanas „Altorių šešėly“. Šiame romane pagrindinis veikėjas, vardu Liudas Vasaris, yra vaizduojamas, kaip ypatingai sudėtingą brandos kelią einantis žmogus. Tad romanas detaliai nupasakoja Liudo Vasario gyvenimo peripetijas. Jomis remiantis, šiame kalbėjimo pavyzdyje detaliau aptariama, koks yra individo brandos kelias, kuo jis yra reikšmingas ir svarbus žmogui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Individo brandos kelias Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“.
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai