Ironija lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie ironiją lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Aprašymas:

Kiekviena asmenybė turi savitų, unikalių bruožų, kuriais remiantis jis komunikuoja su išoriniu pasauliu ir jame esančiais žmonėmis. Šie bruožai būna įvairūs – atvirumas, rimtumas ir kt. Tad šiuo atveju galima išskirti ironiją. Ironija – tai paslėpta pajuoka arba bendravimas naudojantis mintimis ir žodžiais, kurie yra pasakomi perkeltine reikšme, kuri yra priešinga tiesioginei. Ironijos bruožas neretai žmogaus kalbą padaro gyvesnę, tačiau kur kas grubesnę bei netgi labiau atviresnę. Tokia kalba turi savito žavesio, tačiau sykiu kai kuriuos žmones gali žeisti ar kelti tam tikras asociacijas. Tačiau ironija neretai atspindi žmogaus savijautą apie tam tikrus įvykius, su kuriais žmogus susiduria, todėl neretai ironijos naudojimas yra tiesiog neišvengiamas. Kad ir kaip bebūtų, dažnai ironija naudojama ir literatūriniuose tekstuose. Ja naudotis pasirenkama todėl, kad vengiama atvirų jausmų, stengiamasi tekstą pateikti įdomiau ir užgožti tai, kas nereikalinga. Tad kokiuose lietuvių literatūros kūriniuose bei kokiais principais yra naudojama ironija, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ironija lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie ironiją lietuvių literatūroje.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai