J. Grušas „Meilė, džiazas ir velnias“. Luko paveikslas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

1967 m. Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas Juozas Grušas parašė kūrinį pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis kūrinys tiesiogiai vainikavo Grušą kaip ypatingą dramaturgą, kuris kūrinyje iškėlė svarbiausias problemas ir aktualiausius klausimus, kuriais jis tiesiog rėkte išrėkia skaudžią tiesą, fiksuojamą jaunimo mąstysena ir šneka. Kūrinyje iškyla keturi svarbiausi veikėjai, tarp kurių pats ryškiausias – Lukas. Tad šiame kūrinyje daug dėmesio skiriama jo paveikslo analizavimui.

Ilgas aprašymas:

Juozas Grušas visiems yra gerai žinomas, kaip talentingas XX a. lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas, kurio bibliografija yra išties ilga. Tai rodo Juozo Grušo pasišventimą norui kurti. Svarbiausia, kad Juozo Grušo kūryba – įdomi ir paveiki. Rašytojo Grušo kūryboje aptariamos aktualios visuomenei temos, kaip tarpusavio supratimas, savižudybės, skirtingų kartų santykiai ir kt. Šios ir kitos panašios temos yra aprašomos viename labiausiai žinomų kūrinių – jo romane, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. 1967 m. parašytame kūrinyje atsiskleidžia sudėtingi jaunosios kartos gyvenimai bei itin sudėtingas santykis su vyresniąja karta bei sykiu su savimi pačiais. Kūrinyje tokios gyvenimo peripetijos nupasakojamos per keturių pagrindinių veikėjų, Beatričės, Andriaus, Juliaus ir Luko perspektyvas. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariamas vieno iš keturių – Luko paveikslas. Kalbėjimo pavyzdys argumentuotai atskleidžia, koks yra Luko paveikslas, kokie būdo bruožai jam priklauso bei kuo jie yra ypatingi. Tad aptariamos pačios įvairiausios veikėjo Luko pusės – tiek gerosios, tiek blogosios.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
J. Grušas „Meilė, džiazas ir velnias“. Luko paveikslas.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai