Jauno žmogaus paveikslas lietuvių liaudies dainose.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Jaunas žmogus visad yra stipriausias, gyvybingiausias ir labai dažnai apdainuojamas lietuvių liaudies dainose. Šiose dainose apdainuojami jauni žmonės turi savitas charakteristikas, kurios perduodamos dainomis. Tad šioje kalboje aptariama, koks jauno žmogaus paveikslas dažniausiai kuriamas lietuvių liaudies dainose.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių liaudies dainos – tai itin svarbi, autentiška lietuvių liaudies muzikinės kultūros dalis. Ji, kaip ir daugelis kitų lietuviškosios kultūros ženklų – yra svarbi lietuvių tapatybės dalis, reprezentuojanti Lietuvos senąsias tradicijas, kultūrą ir netgi pasaulėžiūrą. Būtent todėl lietuvių liaudies dainų kiekis yra labai didelis. Lietuvių liaudies dainos dažniausiai išskirstomos pagal temas, kaip kad darbo, karo, meilės ir kt. Tačiau, kad ir kokia lietuvių liaudies dainos tematika bebūtų, svarbiausia, kokią žinutę ta lietuvių liaudies daina arba trumpai tariant, ką norima ja pasakyti. Peržvelgus daugelį lietuvių liaudies dainų, neretai jų kontekste įžvelgiami tokie žmonės, kaip jauna mergelė, ar jaunas bernelis. Tad iš tokių lietuvių liaudies dainų, jų analizės, galima susidaryti gana išsamų požiūrį į tai, koks buvo jaunas žmogus anksčiau. Lietuvių liaudies dainos padeda atskleisti išsamų jauno žmogaus paveikslą. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių liaudies dainų įvairove, pristatoma, koks atvaizduojamas jauno žmogaus paveikslas atsiskleidžia jose, kuo jis ypatingas bei įdomus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Jauno žmogaus paveikslas lietuvių liaudies dainose.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai