Justinas Marcinkevičius – žmogus ir istorija dramoje „Mažvydas“.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Justinas Marcinkevičius kadaise parašė visiems gerai žinomą dramą, pavadinimu „Mažvydas“. Tai viena iš jo parašytos trilogijos dalių. Ši dalis yra apie garsų istorinį veikėją Martyną Mažvydą, tad žvelgiant į tai, šioje kalboje plačiau kalbama apie tai, kaip galima sieti žmogų ir istoriją būtent šiame kūrinyje apie tokią svarbią istorinę asmenybę.

Ilgas aprašymas:

Justinas Marcinkevičius – tai ypač talentingas ir netgi jaunajai kartai puikiai žinomas XX a. vid. – XXI a. pradž. lietuvių poetas, dramaturgas, akademikas bei aktyvus visuomenės veikėjas. Šis rašytojas ne tik daug kūrė, taip pildydamas savo ypatingai plačia bibliografiją, tačiau ir labai daug prisidėjo prie Lietuvos visuomenės gyvenimo gerovės, dalyvaudamas politikoje, Sąjūdžio iniciatyvinėje grupėje ir kt. Šis rašytojas už savo veiklą yra gavęs per 27 svarbius apdovanojimus. Todėl visa tai leidžia identifikuoti Justiną Marcinkevičių, kaip vieną svarbiausių mūsų laikmečio rašytojų. Justinas Marcinkevičius garsėja savo unikalia kūryba, kurioje šiuo atveju svarbiausia yra drama „Mažvydas“. Tai viena iš Justino Marcinkevičiaus parašytos trilogijos: „Mindaugas“, „Katedra“, „Mažvydas“, dalių. Dramoje „Mažvydas“ Justinas Marcinkevičius remdamasis savo išmone bei istorinėmis žiniomis kuria unikalią žmogaus – pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmas“, išleistos dar 1547 m., kūrėjo – Martyno Mažvydo gyvenimo istoriją. Joje atskleidžiama Martyno Mažvydo asmenybė. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis Justino Marcinkevičiaus drama, analizuojama, kaip „Mažvyde“ atsiskleidžia žmogus ir kaip atsiskleidžia istorija.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP), 2018m. kalbėjimas

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Justinas Marcinkevičius – žmogus ir istorija dramoje „Mažvydas“.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai