Ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti lietuviu?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Prancūzų teologas, dvasininkas, rašytojas, žurnalistas ir visuomenės veikėjas Žanas Batistas Lakorderas yra pasakęs, jog žmogus be tėvynės – tai smiltelė, pasmerkta laiko ir erdvės atsitiktinumų savivalei. Tai reiškia, kad žmogui tėvynė yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime. Be jos žmogus yra tarsi niekas. Taigi šioje kalboje, remiantis lietuvių kūrėjų gyvenimais, mintimis bei kūryba, argumentuotai bandoma atskleisti ką jiems reiškia būti lietuviais.

Ilgas aprašymas:

Būti savo tautos žmogumi ir būti identifikuojamam kaip savo tautos dalimi – yra pats geriausias jausmas. Kiekvienas žmogus tokiu būdu save išpildo ir suteikia savo gyvenimui pamatinę prasmę. Tad šiuo atveju galima paminėti lietuvių tautą ir Lietuvos kūrėjus. Akivaizdu, kad Lietuvoje lietuvių sukurti literatūriniai kūriniai, ypač stebint pastarųjų amžių patirtis, iššaukė itin didelį patosą, kuriant kūrinius, kuriuose kalbama apie lietuvišką identitetą ir lietuvybės prasmę bei reikšmę. Daugelis tų kūrinių kalba apie reikalingą tautos vieningumą, saugojimą ir puoselėjimą. Tačiau kaip vidumi iš tiesų jaučiasi patys Lietuvos kūrėjai? Ar kuriami tekstai reprezentuoja tai, ką jiems reiškia Lietuva ir būti jos piliečiu? Taigi ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti lietuviu, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais Lietuvos literatūros kūriniais, raštais ir tekstais, kuriuose itin plačiai aprašoma Lietuvos kūrėjų pozicija ar buvimo lietuviu idėjos, leidžiančios geriau suvokti, ką visa tai reiškia, kam reikalinga ir reikšminga būti lietuviu ir Lietuvos tautos dalimi.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ką Lietuvos kūrėjams reiškia būti lietuviu?
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai