Ką reiškia būti laisvam? Remtis skaitytais graikų mitais apie Dedalą ir Ikarą, Narcizą, Prometėją, Sizifą ir kt.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Trumpas aprašymas:

Laisvė kiekvienam yra suvokiama individualiai. Kiekvieno laisvė ir jos suvokimas priklauso tik nuo paties žmogaus, kuris tą laisvę patiria ir apmąsto. Žinoma, yra daug citatų ir garsių žmonių apmąstymų, kurie nurodo, kas yra laisvė, tačiau šios mintys vis vien išlieka individualios. Kaip kad ir literatūros kūriniuose. Tad šiuo atveju, kaip tekstiniai šaltiniai, norint pagrįsti, ką reiškia būti laisvam, naudojami graikų mitai. Remiantis konkrečiais jų pavyzdžiais apibūdinama, ką reiškia būti laisvam, aptariamos kūrinių detalės parodo tiek neigiamas, tiek teigiamas laisvės puses.

Ilgas aprašymas:

Laisvė – tai prioritetinė žmogaus gyvenimo vertybė, be kurios žmogus būtų nieko vertas. Būti laisvam žmogui reiškia viską – galimybę laisvai reikštis ir gyventi. Buvimo laisvu į buvimą nelaisvu nekeistų nei vienas žmogus. Tai yra visiškai akivaizdu ir su tuo sutiktų kiekvienas. Tačiau laisvės suvokimas kiekvienam, vis tik, yra individualus ir asocijuojasi su pačiomis įvairiausiomis patirtimis. Na, o tai apeliuoja į skirtingas buvimo laisvu reikšmes. Apie jas nemažai galima sužinoti iš įvairiausių literatūrinių tekstų, tarp kurių gali būti ir senieji graikų mitai, aprašantys tokius graikų mitologijos veikėjus, kaip Dedalas ir Ikaras, Narcizas, Prometėjas, Sizifas ir kt. Juk Dedalas ir Ikaras mitologijoje vaizduojami, kaip laisvės trokštantys žmonės, bandantys iš nelaisvės pabėgti savo pačių susikonstruotais sparnais. Narcizas šiuo atveju laisvę reprezentuoja per savo pasirinkimus, Prometėjas laisvę įprasmina per didingus žygdarbius, nepaisant rizikos, o Sizifas atspindi tai, ką jam galėtų suteikti laisvė, jeigu šis nebūtų nubaustas amžinai risti didžiulį akmenį į pakalnę. Kiekvienas graikų mitologijos pasakojimas individualiai perteikia laisvės reikšmes ir kokios jos yra iš tiesų pagal graikų mitus, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ką reiškia būti laisvam? Remtis skaitytais graikų mitais apie Dedalą ir Ikarą, Narcizą, Prometėją, Sizifą ir kt.
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai