Ką šiandien reiškia būti lietuviu?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Lietuvis, lietuvybė, Lietuva – tai ko gero šiandien dažniausiai vartojamos, minimos ir kvestionuojamos sąvokos. Tad šioje kalboje atsižvelgiant į abejingumą lietuviais, lietuvybę ir Lietuva, akcentuojama, ką, visgi, šiandien bereiškia būti lietuviu. Ką lietuvis turi daryti, kaip elgtis, kad išliktų lietuviu, kaip savo tėvynės svarbia dalimi.

Ilgas aprašymas:

Nuo pat seniausių laikų lietuvių tauta labai dažnai susidurdavo su įvairiausiomis negandomis, kurios tikrindavo lietuvių užsidegimą išsaugoti savo identitetą. Tad būtent tos dažnos negandos kurstė lietuvių azartą kovoti dėl to, kas priklauso jiems, sykiu nepamirštant to, kad būti lietuviu – tai ypatinga garbė. Juk lietuviai – stiprūs ir didingi žmonės, gebantys pergyventi ir įveikti net pačius baisiausius sunkumus. Tačiau bėgant amžiams, rimstant laikams ir Lietuvai atradus gana saugią poziciją pasaulyje, negandų sumažėjo, o viena iš esminių problemų tapo vis spartėjantis kosmopolitizmas, emigracija ir kiti su kitataučių įtaka lietuvių tautai, veiksniai. Tad lietuvybė, lietuvis ir Lietuva – šiandien yra labai dažnai kvestionuojamos sąvokos, kurioms skiriama išties daug dėmesio. Tačiau ne dėl to, kad būti lietuviu vis dar būtų labai svarbu. Šiandien buvimo lietuviu reikšmė kiek pakitusi, netgi iškraipyta, nors pasitaiko atvejų, kada žmonėms buvimo lietuviu reikšmė yra didelė ir visiškai nekvestionuojama. Tad ką iš tiesų reiškia būti lietuviu šiandien – argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ką šiandien reiškia būti lietuviu?
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai