Ką šiuolaikiniam žmogui reiškia namai?


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Ką žmogui reiškia namai?

Trumpas aprašymas:

Lietuvių rašytojas Henrikas Algis Čigriejus yra pasakęs: „Užia didelis pasaulis, bet yra dar ir savi namai, jauki tų namų šiluma ir bendravimas. Būkime pasaulio žmonės, bet būkime ir žmonės iš savo namų“. Ši rašytojo mintis unikaliai perteikia idėją, kad kiekvienas žmogus turi gimtuosius namus iš kurių jis yra kilęs ir augęs, tad jų reikšmė žmogui labai didelė. Kokia tiksli namų erdvės reikšmė šiuolaikiniam žmogui, argumentuotai aptariama šioje kalboje, remiantis žymiausiais literatūriniais kūriniais.

Ilgas aprašymas:

Šiuolaikinis žmogus, galima sakyti, yra pačių naujausių kartų atstovas. Šiuolaikiniam žmogui svarbus inovatyvumas, karjera, finansinis stabilumas, aktyvus socialinis gyvenimas. Todėl daugelis šiuolaikinės kartos žmonių mažiau kreipia dėmesį į šeimos arba dar svarbiau – namų reikšmingumą. Šiuo atveju, kalbant apie namus, turima omenyje gimtuosius namus – gimtąją erdvę. Šiuolaikinis žmogus apie namus susimąsto vis rečiau, nes vis greitėjantis gyvenimo tempas dažniausiai nebeleidžia orientuotis į tai, kas buvo svarbiau ankstesnėms, mūsų protėvių kartoms. Žinoma, kiekvienas atvejis individualus, todėl absoliučių išvadų daryti nereikėtų. Tačiau sužinoti tai, ką vis dėlto šiuolaikiniam žmogui reiškia ar galėtų reikšti namai ir apskritai gimtoji erdvė, gali padėti geriau suprasti literatūriniai kūriniai, parašyti iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos. Būtent todėl atsakyti į šį klausimą – ką šiuolaikiniam žmogui reiškia namai – šiame kalbėjimo pavyzdyje renkamasi remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais bei juose aptariamomis įvairiomis jauno žmogaus gyvenimo situacijomis, kuriose regima namų erdvė, jos suvokimas, esminiai jausmai jai ir dėl jos.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Ką šiuolaikiniam žmogui reiškia namai?
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai