Kaip lietuvių literatūroje vaizduojamas herojus? Kalbėjimas apie herojaus paveikslą lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Herojus – tai ypatingas žmogus. Jo ypatingumas siejamas su tam tikromis, atitinkamomis savybėmis, kurios jį parodo kaip unikalų žmogų, didvyrį, kuris būtų geras idealas, tikra siekiamybė. Tad šioje kalboje, remiantis konkrečiais pavyzdžiais, analizuojama, koks herojaus paveikslas vaizduojamas būtent lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Herojus – tai ypatingas žmogus. Dažnai herojaus sąvoka yra siejama su didvyriškumu, narsumu. Taigi herojus – tai tam tikras nusipelnęs didvyris, atlikęs įvairiausius žygdarbius, kurie turėjo teigiamos reikšmės tiek visuomenei, tiek jo paties kylančiai reputacijai. Akivaizdu, kad herojumi tapti nėra lengva. Tai reikalauja konkretaus tikslo kryptingo siekimo, ištvermės ir atsidavimo. Jeigu tokiomis savybėmis herojus nepasižymi, jeigu nėra atlikęs žygdarbių, herojumi jo vadinti tikriausiai neįmanoma. Tačiau net ir tada, kai herojumi tapti yra sudėtinga, herojų yra išties nemažai. Daugelis jų atvaizduojami mitologijoje ar įvairiuose literatūriniuose kūriniuose. Juose herojai yra vaizduojami kaip įvairių karų didvyriai, žmonės, kurie prisidėjo prie visuomenės gerovės ir įvairiausių laimėjimų. Kartais herojai atlieka ir mažesnės reikšmės darbus, tačiau vis vien įgyja herojaus vardą. Tokių herojų paveikslų yra pačių įvairiausių. Taigi kokie herojų paveikslai iškyla būtent lietuvių literatūros kūriniuose, kokia yra lietuvių literatūroje atvaizduojamų herojų charakteristika, asmeninės savybės ir nuveikti darbai, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kaip lietuvių literatūroje vaizduojamas herojus? Kalbėjimas apie herojaus paveikslą lietuvių literatūroje.
4 (80%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai