Kaip literatūroje vertinamas žmogaus siekis keisti pasaulį?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Keisti pasaulį svarbu. Toks pasaulio keitimas žmonių atžvilgiu dažnai siejamas su tam tikro pėdsako šiame pasaulyje palikimu. Tad kaip vertinamas siekis keisti pasaulį , kaip jis keičiamas ir apskritai kokia yra viso šito esmė, argumentuotai aptariama šioje kalboje, remiantis garsiausių lietuvių rašytojų kūriniais.

Ilgas aprašymas:

Gimdamas žmogus į šį pasaulį ateina su jau įgimtomis tam tikromis savybėmis, kurios duoda pradžią jo, kaip asmenybės, vystymuisi. Tačiau daugelis žmonių augdami ir pamažu susipažindami su išoriniu pasauliu, savyje atranda naujus potyrius bei nusistato gyvenimo tikslus bei siekius, kuriuos įgyvendina visą savo gyvenimą arba bent jau stengiasi įgyvendinti. Tačiau, kad ir kokie tie žmogaus siekiai bei tikslai bebūtų, žvelgiant objektyviai, visi tikslai ir siekiai yra susiję su pasaulio keitimu. Pavyzdžiui, siekiant išrasti kažką naujo – vadinasi keisti pasaulį, būti geresniam – reiškia keisti pasaulį. Tad iš esmės žmogaus vienintelis ir esminis siekis yra keisti pasaulį. Tai labai dažnai yra utopinė, tačiau žavi idėja, kuri vienų gali būti palaikoma ir vertinama teigiamai, o kitų atžvilgiu – toks siekis keisti pasaulį gali būti vertinamas gana priešiškai. Taigi kiekvienas vertinimas yra individualus. Tačiau kaip žmogaus siekis keisti pasaulį yra įvertinamas literatūroje? Ar tokie žmogaus siekiai palaikomi, ar kaip tik yra vertinami neigiamai? Į šiuos klausimus, remiantis literatūriniais kūriniais, atsakoma šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kaip literatūroje vertinamas žmogaus siekis keisti pasaulį?
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai