Kalbėjimas apie J. Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“. Luko ir Beatričės paveikslas.


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Meilė, džiazas ir velnias kalbėjimas.

Trumpas aprašymas:

Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas Juozas Grušas 1967 m. išleido kūrinį, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Kūrinyje susipina keturių veikėjų – Andriaus, Juliaus, Luko ir Beatrčiės paveikslai, tačiau šioje kalboje svarbiausi tik du – Lukas ir Beatričė. Kalboje aiškinamasi ne tik kokie yra šių veikėjų paveikslai, kuo jie panašūs bei kuo jie skirtingi. Kalboje taip pat remiantis paveikslu aiškinamasi kokie buvo šių veikėjų ryšiai ir kaip jie paveikė vienas kitą.

Ilgas aprašymas:

Juozas Grušas – tai talentingas XX a. Lietuvos rašytojas bei kultūros veikėjas, kuris savo kūrybos kelią pradėjo dar 1925 m. Tuomet jis pradėjo spausdinti pirmuosius savo kūrinius. Kiekvienas jų buvo savitas ir unikalus. Tai suteikė jam pamatus tolimesnei kūrybai, kuri palaipsniui plėtėsi, todėl Juozo Grušo bibliografija yra išties nemenka. Tačiau, kad ir koks skaičius parašytų kūrinių Juozui Grušui priklausytų, pats svarbiausias, net ir šiandien savo aktualumo neprarandantis Juozo Grušo kūrinys yra 1967 m. išleistas romanas, pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis kūrinys – tai esminių gyvenimo objektų – gėrio ir blogio, meilės ir velnio bei kt. priešpriešos. Visa tai pergyvenama per pagrindinius keturis tragikomedijos „Meilė, džiazas ir velnias“ veikėjus – Beatričę, Luką, Andrių ir Julių. Kadangi kiekvienas kūrinio „Meilė, džiazas ir velnias“ veikėjas yra unikalus, šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariami du iš šių paminėtų veikėjų paveikslai. Kalbėjimo pavyzdyje aptariama visiems gera buvusi ir ypač šviesi mergina – Beatričė bei visuomenės padugnių atstovu vadinamas Lukas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kalbėjimas apie J. Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“. Luko ir Beatričės paveikslas.
5 (100%) 3 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai