Kalbėjimas apie skriaudą ir kaltę lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Skriaudos ir kaltės tema lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Žmogus gyvenime neretai susiduria su skriaudomis, kurios jį ugdo ar kitaip paveikia. Tačiau su tuo susijusi ir kaltės pajauta iš skriaudiko pusės. Tai du tarpusavyje susiję veiksniai, kurie matomi lietuvių literatūroje. Todėl šioje kalboje analizuojami literatūros kūriniai ir argumentuotai paaiškinama, kaip juose reiškiasi skriaudos ir kaltės tema.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus savo gyvenime nors kartą yra susidūręs su skriauda. Skriauda – tai koks nors poelgis, kuris dažniausiai yra neteisingas vieno ar kito žmogaus atžvilgiu. Taigi dažnai skriaudą reprezentuoja žmonių išgyvenamos nemalonios situacijos, kada kuriam nors iš asmenų tenka kentėti, kai skriaudžiantis žmogus skaudina žmogų savo poelgiais. Tačiau skriaudą dažniausiai, kad ir koks skriaudžiantysis bebūtų, lydi tam tikra kaltė. Kaltė šiuo atveju yra sugebėjimas įsiklausyti į savo sąžinės balsą ir netgi kartais sugebėjimas prisiimti savo paties kaltę už padarytus veiksmus. Taigi skriauda, kaip veiksmas, turi neginčytiną atoveiksmį – kaltę. Skriaudos ir kaltės samplaika yra tarpusavyje susijęs procesas. Taigi neretai apie šiuos du aspektus, kaip skriauda ir kaltė, renkamasi rašyti lietuvių literatūros kūriniuose. Juose per įvairias situacijas bei jose vaizduojamų veikėjų išgyvenimus, stengiamasi atvaizduoti, kaip žmonių gyvenime vyksta skriaudos ir vėliau išgyvenamas kaltės procesas. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūros kūriniais, analizuojama, kaip kaltė ir skriauda yra atvaizduojama tuose kūriniuose bei kokios reikšmės žmogui gyvenime turi šie procesai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kalbėjimas apie skriaudą ir kaltę lietuvių literatūroje.
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai