Kalbėjimas apie sovietmetį Lietuvoje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Sovietmetis – visiems dar pakankamai gerai atsimenamas ar tiesiog žinomas laikotarpis. Sovietmetis kartu su savimi tempėsi ilgą šleifą įvairiausių negandų, kurios suformavo atitinkamą požiūrį į sovietmetį ir jo padarinius. Tad šioje kalboje analizuojamas sovietmetis bei kaip jis reiškėsi tokių rašytojų, kaip Balys Sruoga, Vincas Mykolaitis – Putinas bei Bronius Krivickas, kūryboje.

Ilgas aprašymas:

Sovietmetis – tai laikotarpis, kada gyveno senosios kartos – mūsų tėvai ir seneliai. Tai pastarojo amžiaus laikotarpis, kada egzistavo Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga, kuri buvo suvokiama kaip valstybė, gyvavusi nuo 1992 m. iki 1991 m. Sovietmečio laikotarpis senajai kartai yra nostalgijos laikotarpis. Tačiau kitiems – tai teroro, priespaudos ir visiškos neteisybės laikotarpis, kuris reprezentavo lietuviškosios kultūros nykimą ir agoniją. Lietuvos valstybė taip pat susidūrė su sovietmečio peripetijomis. Todėl būtent mūsų tėvai ir seneliai puikiai prisimena šį laikotarpį. Tačiau vien tik senelių ir tėvų liudijimų apie sovietmetį neužtenka. Apie sovietmetį nemažai informacijos galima rasti ir įvairiuose literatūros kūriniuose, kurie taip pat gali būti vadinami istorijos liudytojais. Tokiuose kūriniuose pateikiama ne tik nuomonių apie sovietmečio peripetijas ir vykusius įvykius, tačiau ir pateikiama išsamių faktų, koks sovietmetis iš tikrųjų buvo ir ką jis reiškė tuo metu gyvenusiems žmonėms. Todėl šiame kalbėjime, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, plačiau pasakojama, koks buvo sovietmetis Lietuvoje bei ką iš literatūros galima sužinoti apie šį laikotarpį.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kalbėjimas apie sovietmetį Lietuvoje.
4 (80%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai