Kalbėjimas apie žmogaus stiprybę Homero „Iliadoje“ ir B. Sruogos „Dievų miške“


poteme
1
poteme
2
poteme
3

Aprašymas:

Žmogaus stiprybė – viena iš būtinų dvasinio vystymosi sąlygų. Ji itin reikšminga kiekvienam individui todėl, nes padeda ne tik išgyventi ribines situacijas, bet ir siekti tikslų įgyvendinimo. Problema ta, kad neretai su sunkumais susidūręs žmogus praranda savitvardą, blaškosi, atlieka nelogiškus veiksmus. Tokia bejėgiškumo būsena kenkia žmogaus asmenybei, jo savivertei ir dvasingumui. Vadinasi, kiekvienas žmogus privalo gebėti atrasti savyje jėgų ir išgyventi bet kurią situaciją. Apie vidinės stiprybės reikšmę ir savybes, būdingas tvirtam žmogui užsimenama daugelyje pasaulio literatūros klasikos kūrinių. Įvairūs autoriai laiko stiprybę vienu esminių žmogaus dvasinio pasaulio elementų ir atskleidžia ją pačiais įvairiausiais aspektais. Vieni ryškiausių žmogaus stiprybės temą vaizdavusių autorių – Antikos laikų kūrėjas Homeras ir lietuvių literatūros klasikos atstovas Balys Sruoga. Tai – skirtingais laikmečiais kūrę autoriai, kurie unikaliai ir savaip pateikia stiprybės temą ir skatina skaitytoją susimąstyti apie savo vertybinę sistemą ir vidinį pasaulį.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 10 klasė (PUPP)

Apimtis: 750 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kalbėjimas apie žmogaus stiprybę Homero „Iliadoje“ ir B. Sruogos „Dievų miške“
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai