Kaltės ir atleidimo motyvas lietuvių literatūroje.


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje apstu pačių įvairiausių temų. Nuo gamtos ir meilės temų iki patriotizmo bei, pavyzdžiui, kaltės ir atleidimo temų. Būtent kaltės ir atleidimo tema yra viena unikalesnių lietuvių literatūros temų. Tad kaip ji yra interpretuojama bei kokiais principais yra pateikiama lietuvių literatūros kūriniuose, argumentuotai atskleidžiama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Kaltė – tai sąžiningas įsiklausymas į savo sąžinės balsą, kuris sufleruoja apie neteisingus poelgius savo gyvenime. Sykiu kaltę galima vadinti skriaudos atoveiksmiu, kadangi tikėtina, jog jaučiama kaltė ateina iš tam tikros padarytos skriaudos. Taigi tada, kai žmogus jaučia tam tikrą kaltę, turi vykti kitas procesas – arba žmogus privalo atleisti kitam jausdamas vidinę kaltę, arba jam už jaučiamą kaltę kitas turi atleisti. Šie aspektai individualūs, priklausantys nuo atitinkamų situacijų. Tačiau bet kokiu atveju, šie aspektai reikšmingi kiekvieno žmogaus gyvenime, nes tai yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Todėl iš to tampa aišku, kodėl neretai apie tokius aspektus, kaip kaltė ir atleidimas yra kalbama ir įvairiuose lietuvių literatūros kūriniuose. Tokiuose literatūros kūriniuose yra kalbama apie kaltės ir atleidimo motyvus, juos perteikiant gyvenimiškose situacijose, su kuriomis neretai tenka susidurti beveik kiekvienam. Taigi literatūriniuose kūriniuose aprašoma kaltė ir atleidimas bei šių aspektų motyvai, geriau leidžia pažinti žmogaus psichologiją. Todėl šiame kalbėjime argumentuotai pateikiama, kaip atvaizduojami kaltės ir atleidimo motyvai lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasė (VBE)

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kaltės ir atleidimo motyvas lietuvių literatūroje.
4 (80%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai