Kas lemia stojišką žmogaus laikyseną grėsmės akivaizdoje (prievartos pasaulyje).


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Žmogaus laikysena prievartos pasaulyje. Stojiška laikysena reikšmė. Kas lemia stojišką žmogaus laikyseną grėsmės akivaizdoje?

Trumpas aprašymas:

Stojiškumas yra tarptautinis terminas, apibūdinantis gebėjimą išlikti kantriam, ištvermingam, nepasiduoti emocijoms. Stojiškumas gali pasireikšti tik grėsmės situacijose, nes būtent tada pasidaro aktualu nepasiduoti baimei, emocijoms, instinktams. Tai yra labai susiję ir su žmogiškumo esme – gebėjimas būti stojišku yra garantas, kad išliksi žmogumi bet kokiose situacijose. Taigi šioje kalboje nagrinėjama, kokios vertybės padeda išlikti stojišku grėsmės akivaizdoje. Remiamasi katastrofų laikotarpio literatūros kūrinių veikėjais ir konkrečių žmonių biografiniais faktais.

Ilgas aprašymas:

Grėsmės akivaizda – tai sudėtinga gyvenimo situacija, kada žmogus susiduria su didžiausiomis gyvenimo negandomis. Šios negandos ir grėsmės gali būti susijusios su karais, genocidu, trėmimais ir kt. tragiškais istoriniais įvykiais. Būtent tokios grėsmes atsiranda prievartos pasaulyje. Prievartos pasauliu galima vadinti pastarųjų amžių pasaulio vaizdą, kada ir vyko karai, genocidas, trėmimai kt. įvykiai, skaudinę ir tiek morališkai, tiek fiziškai, bandę žmones bei jų vidinę stiprybę. Ši stiprybė yra suvokiama, kaip stojiška žmogaus laikysena – natūralus gebėjimas atsilaikyti bet kokioje sudėtingoje gyvenimo situacijose. Tačiau akivaizdu, jog stojišką laikyseną išlaikyti pastaraisiais amžiais prievartos pasaulyje, įvairių grėsmių akivaizdoje, buvo ganėtinai sunku. Tačiau be abejonės kiekvieno individualios padėties ir patirčių suvokimas leido žmonės pasirinkti pozicijas, sykiu suvokiant, kas vis tik, gali lemti stojišką asmenybės laikyseną minėtose situacijose. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose yra pasakojamos žmonių patirtys prievartos pasaulyje, pasakojama, kokie veiksniai lemia stojišką žmogaus laikyseną įvairiausių grėsmių ir negandų akivaizdoje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kas lemia stojišką žmogaus laikyseną grėsmės akivaizdoje (prievartos pasaulyje).
5 (100%) 1 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai