Kas trukdo žmogui būti laisvam?


poteme
1
poteme
2
poteme
3
poteme
4

Kalbėjimas kas trukdo žmogui būti laisvam?

Trumpas aprašymas:

Airių poetas, filosofas bei kunigas Džonas O‘Donahju yra pasakęs, kad būti laisvam yra niekis, tačiau laisvam tapti – viskas. Su šia mintimi galėtų sutikti kiekvienas, nes būti ar tiesiog tapti laisvu žmogui yra labai svarbu. Tik laisvas žmogus gali jaustis laimingas ir pilnavertis, ko negalima pasakyti apie žmogų, kuris kankinasi vergovėje. Taigi, kalbant apie laisvę, šioje kalboje aiškinamasi, kas kartais žmogui trukdo būti laisvam.

Ilgas aprašymas:

Laisvė – tai didžiausia kiekvieno žmogaus vertybė. Daugeliui tai sykiu yra ir didžiausia gyvenimo siekiamybė, kadangi daugelis veiksnių neretai lemia laisvės suvaržymus. Tačiau bet kokiu atveju, būti laisvam, žmogui, yra be galo svarbu, nes be laisvės žmogus negalėtų būti žmogumi. Todėl siekdamas būti laisvu, žmogus stengiasi gyventi be suvaržymų, elgtis pagal savo paties individualius poreikius, nebijoti išsakyti savo nuomonės bei nebijoti veikti. Tai yra žmogaus laisvės pamatas. Jeigu tai yra varžoma, būti laisvam žmogui yra ganėtinai sunku. Tokiu atveju nebepadeda nei kitų žmonių raginimai, nei patarimai. Žmogus savo laisvę ir galimybę būti laisvu, dažniausiai kuriasi pats. Todėl šiuo atveju kyla klausimas – kas iš tiesų labiausiai trukdo žmogui būti laisvam? Nesvarbu, apie ką būtų kalbama – ar apie tautinį identitetą, ar apie asmeninius santykius bei atvejus. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje yra atsakoma į šį klausimą remiantis įvairiomis literatūrinėmis patirtimis, aprašančiomis žmonių, siekiančių būti laisviems atvejus, galimybes tokiais būti bei didžiausius sunkumus tapti laisvam.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

  • išplėstinį planą;
  • skaidres;
  • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu KalbejimoTemos@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


Detali informacija

Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Apimtis: 1200 žodžiai

Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių

Informaciniai šaltiniai: Yra

Kalbėjimo planas: Yra

Skaidrės: Yra

Įvertinimas
Kas trukdo žmogui būti laisvam?
5 (100%) 2 balsai

Kodėl verta pirkti iš kalbejimotemos.lt?

  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės (pateiktys), galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Gausite visokeriopą pagalbą ir konsultacijas, kaip reiktų elgtis viešojo kalbėjimo metu.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!

Naujausi atsiliepimai